دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 29 آذر 1395 ساعت 13:57   |   کد مطلب: 24070
مشاور سازمان خصوصی‌سازی خبر داد:
سهم هر ایرانی از سهام عدالت چقدر است؟
سهم هر ایرانی از سهام عدالت چقدر است؟
مشاور سازمان خصوصی سازی از واریز نزدیک به 24 هزار میلیارد تومان بابت سود سهام عدالت به حساب خزانه خبر داد.

سید جعفر سبحانی در گفتگو با "نافع" افزود: از زمان آغاز طرح در سال 84 تاکنون، 18 هزار و 700 میلیارد تومان به حساب خزانه واریز شده و مبلغی نیز بابت سود سال 94 و سال های پیش باقی مانده که با گرفتن آن ها نزدیک به 24 هزار میلیارد تومان می شود.

وی با اشاره به روند واریز سود سهام گفت: سهام عدالت، طرحی ده ساله بوده که دوره مالی آن برابر با قانون در اسفند 94 تمام شده و سود سهام به نیابت از مشمولان باید به حساب خزانه واریز می شد؛ این درحالی است که مجامع شرکت ها معمولا در تیر ماه سال بعد تشکیل می شود؛ بنابراین باید تا تیر 95 صبر می کردیم تا سود این شرکت ها مصوب شود.

سبحانی ادامه داد: پس از تشکیل مجمع، شرکت ها مطابق با قانون تجارت 8 ماه فرصت دارند تا سود را به افزایش سرمایه تبدیل کرده یا به سهامداران بدهند که با احتساب این زمان، پایان اسفند 95 می شود

وی با بیان اینکه 49 میلیون ایرانی مشمول دریافت سهام عدالت هستند، تصریح کرد: برابر با قانون، سهم هر شهروند یک میلیون تومان از سود شرکت ها است که با تقسیم رقم موجود بر تعداد مشمولان به هر فرد، نزدیک به 550 هزار تومان تعلق می گیرد.

سبحانی از تخفیف 50 درصدی برای دو دهک پایینی جامعه خبر داد و افزود: این 49 میلیون نفر، شش دهک پایینی درآمد جامعه اند که دو دهک پایین تر شامل افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد و روستاییان بدون شغل می شود و یک میلیون تومان دریافت می کنند، اما بقیه به مقدار سهام آزاد شده که معادل 550 هزار تومان است دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه برخی مشمولان در دولت پیشین، بخشی از سودسهام خود را دریافت کرده اند، تصریح کرد: این کار که در مواقعی مانند انتخابات انجام شده، خلاف بوده و رنگ و بوی مناسبی نداشته که متأسفانه در دولت پیش انجام شد، اما خوشبختانه مجلس مانع شد.

سبحانی خاطرنشان کرد: دادن سود صحیح نبود زیرا کاملا بدیهی است وقتی هنوز نمی توان سهم را از خزانه بازپرداخت کرد و یک میلیون تومان سود به خزانه واریز نشده پس چطور به مشمولان پرداخت شده است؟

 

 

ارسال صورت حساب برای مشمولان تا پایان سال

مشاور سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: برای همه مشمولان تا پایان سال حتما یک صورت حساب تهیه و ارسال می شود و افرادی که پیش از این دریافتی داشته اند نیز در صورت حساب آن ها آمده و کسر خواهد شد.

سبحانی درباره زمان پرداخت سود سهام عدالت نیز گفت: منتظر امضای لایحه مصوب دولت از طرف رئیس جمهور و طرح در مجلس و تبدیل به قانون و تعیین چگونگی آزادسازی هستیم زیرا چگونگی کار باید به تصویب مجلس برسد که البته پیشنهاد سازمان خصوصی سازی، صندوق های قابل معامله در بورس هست تا افراد بتوانند سهام خود را خرید و فروش کنند.

وی اظهار کرد: مدت زمان دقیق تصویب را نمی توان پیش بینی کرد و بستگی به تصمیم رئیس جمهور و مجلس دارد، اما اواخر بهمن با اطلاع رسانی از مشمولان درخواست می شود که در سایت ثبت نام کرده و پایان اسفند صورت حساب برای آن ها ارسال می شود.

سبحانی با غیرقانونی دانستن خرید و فروش سهام عدالت خاطرنشان کرد: خرید و فروش این سهام در حال حاضر به هیچ عنوان اعتبار ندارد زیرا سود تنها به فردی که برگه ببه نام او است پرداخت می شود.

وی اعلام کرد: مردم مراقب افراد سودجو و کلاه بردار بوده و به حرف آن ها اعتماد نکنند زیرا همه اطلاعیه ها تنها از سایت سازمان خصوصی سازی به آدرس www.ipo.ir یا در مصاحبه مسئولان ارشد سازمان اعلام می شود.

سمیه مظاهری

انتهای پیام/م

دیدگاه شما