دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 25 آذر 1395 ساعت 08:30   |   کد مطلب: 24003
نایب‌رئیس اتاق اصناف استان همدان مطرح كرد:
رکود بازار همدان کسبه را به‌ زانو درآورده است
نایب‌رئیس اتاق اصناف استان همدان بابیان اینکه وضعیت بازار خوب نیست، گفت: رکود بازار همدان اکثر کسبه را به ‌زانو درآورده است.

به گزارش نافع به نقل از تسنیم، احمد گازرانی در اجلاس ماهانه اتاق اصناف با بیان اینکه رئیس اتاق اصناف دو ماه به مرخصی رفته و مسؤولیت را به هیأت مدیره سپرده است، اظهار کرد: در این مدت بدون حاشیه برنامه‌ها انجام‌ شده است.

وی به موضوع مالیات اشاره کرد و گفت: به دنبال رفع مشکلات اتاق اصناف هستیم و بیشترین موضوعی که روی آن تلاش شده بحث مالیات است.

نایب‌رئیس اتاق اصناف استان همدان با تأکید بر اینکه وضعیت بازار خوب نیست و رکود بازار اکثر کسبه را به‌زانو درآورده است، افزود: کسبه قدیمی به دلیل رکود کار خود را کنار گذاشته و جوانان روی کار آمده‌اند اما به علت بی‌تجربه بودن و به خاطر رکود بازار جوانان نیز ورشکست می‌شوند.

وی بابیان اینکه سال‌های گذشته به اصناف ظلم بسیاری شده است، تصریح کرد: باید مقداری مالیات‌های اصناف رعایت شود چراکه پرداخت آن حتی برای اصناف سخت است.

گازرانی با تأکید بر اینکه به خاطر رکود بازار هیچ کسبه‌ای نمی‌تواند تعهد خود را عمل کند، ادامه داد: کسبه برای دریافت تسهیلات فاکتور‌هایی به بانک‌ها می‌دهند که همه سوری است و اصلی نیست اما این فاکتورها به اداره امور مالیاتی ارسال‌شده و مالیات سنگین برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

وی بابیان اینکه کسبه و بازاری‌ها آمادگی دارند دولت را با پرداخت مالیات کمک کنند، تأکید کرد: وقتی زمان تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی اعلام می‌شود خود اصناف ورود کرده و برای پرداخت مالیات حضور پیدا می‌کنند.

نایب‌رئیس اتاق اصناف استان همدان بابیان اینکه امسال پیش‌بینی افزایش 10 تا 12 درصدی مالیات شده است، گفت: با توجه به وضعیت رکود بازار باید نگاه ویژه‌ای به مسئله مالیات اصناف داشت.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما