دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 25 آذر 1395 ساعت 07:43   |   کد مطلب: 24001
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس با تاکید براینکه تعامل و هماهنگی میان قوا تاثیرمهمی درآرامش روانی جامعه دارد، گفت: تعیین تکلیف پرونده های مفاسد اقتصادی در اولویت کاری قوه قضاییه قرارگیرد.

به گزارش نافع، امیرخجسته درگفت وگو با خانه ملت با اشاره به دیدار جمعی از نمایندگان مجلس با رییس قوه قضاییه، گفت: جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در قوه قضائیه، با آیت‌الله آملی لاریجانی دیدار کرده و در مورد نحوه تعامل و نیز تقویت روابط بین قوای مقننه و قضائیه و مسائل و مشکلات موجود درجامعه بحث و تبادل نظر کردند.

نماینده مردم همدان و فامنین درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر این نکته که در این دیدار نمایندگانی از جریان‌ ها و گرایشات گوناگون سیاسی مجلس اعم از اصولگرا، اصلاح طلب، مستقلین و حامیان دولت و علی مطهری حضور داشتند، افزود: در این جلسه نمایندگان موضوعاتی را مطرح کردند و رئیس قوه قضائیه نیز به برخی نکات پاسخ داد.

وی با اشاره به بررسی اسناد حساب‌های قوه قضاییه در نشست نمایندگان با رییس قوه قضاییه ، تصریح کرد: طی این دیدار رئیس قوه‌قضاییه اسناد و مدارک حساب‌های این قوه را به نمایندگان ارائه داد و نمایندگان در این جلسه اسناد را بررسی کردند که مشخص شد همه حساب‌ها به نام قوه قضاییه بود.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان این‌که این دیدار تنها به‌موضوع حساب‌های قوه قضاییه اختصاص نداشت، گفت: با این حال یکی از مسائل مهمی که مطرح شد، بحث حساب‌های قوه قضاییه بود که آیت‌الله آملی لاریجانی نیز توضیحات شنیدنی و قابل قبولی را دراین خصوص ارائه کردند.

خجسته با بیان اینکه در جلسه نمایندگان با رییس قوه قضاییه مسائل به شکل بی واسطه مطرح شد، افزود: معتقدم روسای قوا مهم‌ترین تاثیر را در آرامش فضای جامعه دارند و انتظار جامعه این است که در جلسات هماهنگی قوا تعامل و هماهنگی بیشتری صورت گیرد و اختلاف دیدگاهها در این جلسات بررسی و تفاهم ها صورت گیرد، زیرا شرایط کشور در منطقه و حوزه بین الملل شرایط حساسی است و مراقبت از امنیت و انسجام ملی وظیفه همه بوده و در این شرایط ایجاد تنش از هیچ شخص و جریانی پذیرفته نیست.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نمایندگان سینه سپر کنند و در برابر مفاسد اقتصادی بایستند و با این معضل بزرگ مقابله کنند تصریح کرد: نمایندگان از رئیس قوه قضاییه تقاضا کردند  تعیین تکلیف پرونده های مفاسد اقتصادی در اولویت کاری این قوه به صورت خارج از نوبت قرار گیرد.

خجسته همچنین از طرح مسائل استانی و مربوط به حوزه انتخابیه نمایندگان دراین جلسه خبر داد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به نقش تاثیرگذار فضای مجازی در سطح جامعه، گفت: قوه قضاییه اعلام کند که چه برنامه ای برای کنترل فضای مجازی دارد و مسئولان این قوه باید با جدیت با مشکل تخریب چهره های سیاسی از طریق فضای مجازی مقابله و برخورد کنند.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس ضمن تشکراز اقدامات جدی قوه قضاییه  درپرونده بانک دی، سیستم های اقتصادی بنیاد شهید و بازگشت صدها میلیارد تومان  به بیت المال، گفت: این جلسات باعث نزدیک‌تر شدن مجلس و قوه قضائیه و همین طور برقراری آرامش بین قوا می شود.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما