دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 11 آذر 1395 ساعت 13:12   |   کد مطلب: 23705
5 تن از ورزشکاران همدانی با رکاب زدن دوچرخه فاصله حرم تا حرم را پیمودند، این دوچرخه سواران از امامزاده عبدالله همدان تا حرم اباعبدالله الحسین (ع) را طی کردند .

به گزارش نافع، علیرضا گروسین دوچرخه سوار همدانی در گفتگو با همدان ورزش، در خصوص سفر کربلا اظهار داشت: در ورزش همگانی فعالت دارم و دوچرخه سوار حرفه ای نیستم .

 

وی از دیگر فعالیت های خود رئیس کمیته محیط زیست و توسعه پایدار هیات ورزشهای همگانی استان همدان و همچنین نایب رئیس کمیته گردشگری ورزشی هیات ورزشهای همگانی را نام برد .

 

گروسین ادامه داد: اولین بار بود که به سیل عاشقان ثارالله پیوستیم و با دوچرخه تا کربلا رکاب زدیم ، حال و هوای بین راه و زائرین وصف شدنی نیست و هر کس حال و هوای خاص خود را دارد .

 

وی در خصوص اعزام خود گفت: با 5 نفر از ورزشکاران همدانی غلامرضا رضایی ، جمور ، علیرضا گروسین ، جلیلی و  محمدی تصمیم گرفتیم با دوچرخه پا در این سفر معنوی بگذاریم .

 

گروسین در باره خاطرات سفر گفت: وقتی مستقیم با جاده و طبیعت در ارتباط باشی و دیدن موکب ها و آداب و رسوم مختلف و آشنایی با ملل های مختلف و از همه مهمتر دوشا دوش بودن شیعه و سنی در کنار یکدیگر برای هر یک از زائران خاطرات خاصی را به وجود می آورد .

 

 

وی دیدن معلولین را در پیاده روی اربعین از شگفتی ها و لحظات خاص این سفر دانست و بیان داشت: شور و شعف شیعیان عراق و خونگرمی مردم و این که بدون هیچ چشم داشتی پای زائر ابا عبدالله را می بوسیدن دیدنی بود  و مهمان نوازی روستایی ها و شیوخ آنها در بین راه و نخلستانها زبانزد بود. 

 

رضا جمور دیگر ورزشکار همدانی به خبرنگار ما گفت: برای اولین بار بود که با دوچرخه به کربلا رفتم اما تجربه رکاب زنی را چندین بار به مشهد مقدس و یک بار به سوریه داشته ام .

 

وی ادامه داد: به مناسبت آزاد سازی خرمشهر هم تا شلمچه رکاب زدم و سفر به کربلا تقریبا 8 روز ما رکاب زدیم و به طور متوسط روزی 100 کیلومتر رکاب می زدیم .

 

جمورافزود: هنگام حرکت در ابتدای راه در اولین خروجی از همدان یک وانت بار نزدیک ما نگه داشت و با حالتی اشک بار خواست که برای قوم وی که فلج بود و در کنار او نشسته بود دعا کنیم و این واقعا حال من را منقلب کرد و در تمام طول مسیر هم به این صورت بود و مردم هر شهر چه در داخل ایران و چه در  بیرون از کشور خودمان استقبال و مهمان نوازی بی نظیری از ما کردند .

 

وی عنوان داشت: شیعه نشینان عراقی که مهمان نوازی بی نظیری داشتند و اصلا احساس غربت نمی کردی وقتی در طول مسیر بودیم.

 

 

 

 

خواندنی ترین خاطرات مسافران خیابان عشق ، از زبان رکابزنان کربلایی
خواندنی ترین خاطرات مسافران خیابان عشق ، از زبان رکابزنان کربلایی
خواندنی ترین خاطرات مسافران خیابان عشق ، از زبان رکابزنان کربلایی
خواندنی ترین خاطرات مسافران خیابان عشق ، از زبان رکابزنان کربلایی
 
انتهای پیام/م

دیدگاه شما