دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 11 آذر 1395 ساعت 12:43   |   کد مطلب: 23700
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان از ثبت ده وقف جدید در هفته وقف امسال خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد کاروند در گفتگو با "نافع" افزود: از این تعداد، 4 مورد در رزن، 2 مورد در ملایر، یک مورد در همدان و یک مورد در نهاوند بوده است.

وی بیان کرد: شاخص ترین این موقوفات، وقف 7 هکتار زمین برای ساخت بیمارستان در شهر رزن و یک واحد آپارتمان در نهاوند برای برگزاری مراسم ولادت و شهادت حضرت زهرا(س) است.

حجت الاسلام کاروند از راه اندازی ایستگاههای "همه واقف باشیم" در شهرهای استان خبر داد و اظهار کرد: ایجاد این ایستگاه و تبلیغ و معرفی فرهنگ وقف، نقش مهمی در افزایش رغبت مردم به وقف داشته است.

وی با تأکید بر نیاز به وقف با موضوعات جدید بیان کرد: معمولا وقف های جدید براساس نیازی که واقف در منطقه زندگی خود احساس می کند؛ انجام می شود، اما اگر موقوفه دارای منفعت و درآمدزا باشد پیش از انجام آن با واقف برای تغییر نیت به موارد مورد نیاز مشاوره می شود.

حجت الاسلام کاروند اعلام کرد: ازدواج جوانان، امور قرآنی، عید غدیر و کمک به فقرا و توان یابان از مواردی است که تعداد کمی وقف برای آن در استان وجود دارد و از مردم می خواهیم در این زمینه ها نیز وارد شوند.

وی با اشاره به فراوانی موضوعات وقفی اعلام کرد: نیمی از موقوفات در استان همدان به برپایی مجالس عزاداری سیدالشهدا، روضه و اطعام عزاداران اختصاص دارد.

حجت الاسلام کاروند ادامه داد: از مهمترین این موارد می‌توان به موقوفه امیرنظام کبودراهنگ، حاج خان بکایی در اسدآباد، آقامحمد قاضی در همدان، میرزا محمدعلی در بهار و زبیده خانم در لالجین اشاره کرد.

وی بیان کرد: در امور درمانی نیز موقوفات خوبی در استان به ویژه شهرستان همدان و کبودراهنگ وجود دارد به طوری که از محل آن ها اعزام تیم های پزشکی رایگان به مناطق محروم انجام می شود.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما