دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 6 آذر 1395 ساعت 11:27   |   کد مطلب: 23598
استان همدان که این روزها دمای منفی 18 درجه زیر صفر را تجربه کرده است مهیای مسابقات یخ نوردی شده است و ورزشکاران همدانی روزها برای تماشا ی آبشار گنجنامه واقع در دامنه قله الوند در استان همدان می روند .

به گزارش نافع به نقل از همدان ورزش، همدان هر ساله به علت موقعیت جغرافیایی و آب و هوای کوهستانی آن و داشتن آبشار تاریخی گنجنامه در اواسط زمستان می تواند پذیرای ورزشکاران رشته یخ نوردی شود اما امسال که زمستان زودتر از سال های قبل خود را به همدانی ها نشان داد و سردی و افت دما در این استان برای همه قابل لمس است زودتر از هر سال آبشار گنجنامه مهیای ورود یخ نوردان سراسر کشور می تواند باشد .

 

رئیس هیئت صعودهای ورزشی استان در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت: آبشار گنجنامه درست است که یخ بسته اما در بازدیدی که دیروز با مدیر کل اداره تربیت بدنی از آبشار انجام شد ما باید یک سری تمهیدات و لوازم از قیبل کار گذاشتن لوله در آنجا داشته باشیم تا بتوانیم از یخ آن جا استفاده کنیم .

 

گوهری ادامه داد: در سال های قبل اقداماتی از قبیل کار گذاشتن لوله برای پخش شدن آب به تمام قسمت ها و پاشیدن کود ازت برای بالا بردن دمای انجماد انجام می شد .

 

وی عنوان داشت : درست است دمای همدان در چند روز اخیر افت داشته ولی ما برای استفاده از این دیواره به تقریبا همین دما در 20 روز نیاز داریم .

 

گوهری بیان داشت: همان طور که می دانیم برای مسابقات یخ نوردی ورزشکاران به شمش یخ احتیاج دارند و یخ های ایجاد شده پوسته ای و نازک و شکننده هستند و اگر ما سنگ به آن ها بزنیم آنی خرد می شوند .

 

رئیس هیئت کوهنوردی همدان از میزبانی همدان در اواخر آذرماه در مسابقات جام فجر خبر داد و میزبانی صعودهای ورزشی و حضور سنگنوردان سراسر کشور در همدان که پیش زمینه ای باشد برای شرکت سنگنوردان در مسابقات بین المللی

انتهای پیام/م

دیدگاه شما