دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 28 مرداد 1395 ساعت 11:29   |   کد مطلب: 21739
32 پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده‌های لبنی صادر شد
مديركل استاندارد و تحقیقات صنعتی همدان از صدور 32 پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های تولیدی استان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش نافع، محمد مددی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 32 مورد پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های تولیدی استان صادر شده، اظهار کرد: از این تعداد، 23 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و 9 پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی بوده است.

وی افزود: کاربرد علامت استاندارد ایران نشانگر تعهد تولید کننده یا ارائه دهنده محصول به رعایت ضوابط و موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا به استاندارد ملی می باشد.

مددی با اشاره به اینکه استانداردها زندگی ما را ایمن تر، ساده تر و بهتر می سازند، گفت: استاندارد در زندگی امروزی، نقش و جایگاهی غیرقابل انکار دارد و اهمیت و دخالت آن در ابعاد مختلف زندگی ما روز به روز افزایش می یابد.

این مسئول با بیان اینکه استانداردسازی محصولات تولیدی باعث افزایش کیفیت تولیدات داخلی است، افزود: توجه ویژه به استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالاها و محصولات داخلی نقش اصلی را در بحث اقتصاد مقاومتی ایفا می کند.

مددی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد 32 پروانه کاربرد علامت استاندارد جهت فرآورده های واحدهای تولیدی استان صادر شده است،گفت: پروانه های کاربرد علامت استاندارد صادر شده مربوط به صنایع غذایی و کشاورزی، ساختمانی و معدنی، شیمی و پتروشیمی، مکانیک و فلزشناسی و خدمات بوده است.

وی بیان کرد: صدور پروانه های استاندارد فوق برای اجازه تولید انبوه و عرضه به بازار در طی بازرسی از واحدهای تولیدی و ضمن بررسیهای کارشناسی خطوط تولید، میزان انطباق محصولات تولیدی با استانداردها و دریافت نتایج مثبت انجام شده است.

پایان پیام/م

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت