دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 6 مرداد 1395 ساعت 10:02   |   کد مطلب: 21488
مدیر کل استاندارد استان همدان از صدور اولین پروانه کاربرد علامت استاندارد برای واحد خدماتی تاسیسات سیلندر گاز پرکنی گاز مایع در همدان خبر داد.

به گزارش نافع، محمد مددی ضمن بیان این خبر اظهار کرد: طی بازرسیهای صورت گرفته از تاسیسات گاز پرکنی گاز مایع در همدان و مطابقت خدمات و موارد ارائه شده با استاندارد شماره 841 با موضوع مقررات مربوط به حمل و نقل، ذخیره سازی و توزیع گاز مایع، شرکت ارسا گاز موفق به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد شد.

مددی افزود: تاسیسات گاز پرکنی که به منظور ذخیره سازی و توزیع گاز مایع نصب می شود موظف به رعایت استاندارد ملی ایران به شماره 841 تحت عنوان "مقررات مربوط به حمل و نقل، ذخیره سازی و توزیع گاز مایع" هستند.
وی ادامه داد: تاسیسات گاز مایع مجموعه ای است که شامل مخازن ذخیره سازی، لوله کشی ها، وسایل بارگیری و تخلیه مخازن حمل و ذخیره سازی وسایل پرکردن سیلندر ساختمان ها و سایر وسایل مربوطه است.
وی گفت: اداره کل استاندارد در راستای انجام وظایف قانونی جهت حفظ، سلامت، ایمنی و آرامش جامعه و به منظور استانداردسازی، مراکز تاسیسات گازپرکنی گاز مایع را با همکاری ارگانهای ذیربط، به صورت مستمر تحت پایش و کنترل و هدایت به سمت ارتقاء کیفی و ایمنی قرار می دهد.
وی عنوان کرد: افرادیکه به نحوی با حمل و نقل و ذخیره سازی و توزیع گاز مایع سر و کار دارند به منظور محافظت و جلوگیری از خطرات احتمالی باید طبق استاندارد روشهای صحیح را به کار گیرند.
وی با بیان اینکه تمام افرادی که به نحوی با حمل و نقل و ذخیره سازی و توزیع گاز مایع سر و کار دارند باید کاملا به خصوصیات این گاز آشنایی داشته باشند و روشهای صحیح کار با آن را بیاموزند، گفت: استاندارد 841  در موارد حمل و نقل جاده ای و راه آهن، نصب مخازن، ذخیره سازی و طراحی لوله کشی و تجهیزات وابسته به تاسیسات گاز مایع و محل نصب آنها به منظور تحویل برای مصرف و توزیع گاز مایع و بازرسیهای مربوطه کاربرد دارد.
پایان پیام/م
برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت