دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 28 تير 1395 ساعت 07:35   |   کد مطلب: 21358
دبیر بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان خبر داد:
جشن صدسالگی تئاتر در همدان برگزار می‌شود
دبیر بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از برگزاری جشنواره بیست و سوم در ١٠ بخش و جشن صدسالگی تئاتر در همدان خبر داد.

به گزارش نافع، شهرام کرمی در نشست هم اندیشی بیست و سومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان افزود: بخش خردسالان امسال به صورت رقابتی برگزار شده و داوران آن نیز مربیانی خواهند بود که کارها را دیده و با نگاه هنری انتخاب خواهند کرد.

وی اضافه کرد: در بخش خیابانی نیز پیش‌بینی سرما شده ، هرچند گروه‌های نمایشی خیابانی آمادگی برگزاری در هر شرایط آب و هوایی را دارند اما فضای خوبی باید برای آنها در نظر گرفته شود.

کرمی، برگزاری بخش عکس و پوستر را بین‌المللی دانست و گفت: بخش دانش‌آموزی استانی است اما باید فکری برای پربارتر شدن آن کرد تا خروجی خوبی داشته باشد.

وی از صد سالگی تئاتر کشور خبر داد و افزود: امسال بخش ویژه صد سالگی برای نخستین بار در جشنواره گنجانده شده و خانواده جبار عسگرزاده (باغچه‌بان) برای حضور در همدان دعوت شده است.

کرمی اظهار کرد: ٩٦ سال پیش نخستین تئاتر در تبریز برگزار شد که امسال جشن صدسالگی آن از سوی پیشکسوتان تئاتر مطرح شد.

وی اضافه کرد: این مراسم قرار بود به صورت کنگره در تهران برگزار شود که پس از دیدار با معاون هنری وزارت ارشاد و پیشنهاد بنده، مقرر شد این مراسم ویژه به دبیری آقای اکبرلو یکی از پیشکسوتان تئاتر در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان برگزار شود.

 

کرمی، شعار امسال جشنواره را با توجه به تقارن با میلاد پیامبر اکرم(ص) «مهر بر صحنه تئاتر» عنوان کرد و افزود: امیدواریم ضمن رفع کاستی‌های دوره‌های قبل، شاهد جشنواره بی نقصی در بیست و سومین دوره آن باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز گفت: امیدواریم با تخصیص اعتبار از منابع استانی و ملی بتوان جشنواره‌ تئاتر کودک را بهتر از گذشته و در خور شأن مردم و هنرمندان برگزار کنیم

فاضل عبادی اظهار کرد: جشنواره تئاتر کودک سال قبل با شکوه برگزار شد و شاهد اجرای برنامه‌های گسترده‌ای بودیم.

وی تصریح کرد: علاوه بر مسائل جاری، سال گذشته ٢٦ جشنواره استانی، ملی و بین‌المللی هدفگذاری شده در استان برگزار شد که دستاوردهای خوبی هم داشت.

عبادی بیان کرد: این برنامه‌ها با هدف اینکه کودکان و نوجوانان آینده‌سازان این مرزوبوم هستند، هدفگذاری شده و برنامه‌های علمی، فرهنگی و هنری نیز بر این اساس برنامه‌ریزی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان و جشنواره تصویری آیات و سایر برنامه‌ها در راستای هدفگذاری اجرای برنامه‌های کودک و نوجوان در همدان است که تلاش شد بدون حاشیه برگزار شود.

عبادی با بیان اینکه امسال هدفگذاری شده تا ضمن صرفه‌جویی و دقت در کار به محتوا بیشتر توجه شود، افزود: امیدواریم امسال با شرکت هنرمندان و تشکل‌های استان به ویژه در حوزه کودک و نوجوان بتوان جشنواره بهتری را رقم زد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته افتتاحیه و اختتامیه خوبی برگزار شد، بیان کرد: امسال جشن صدسالگی تئاتر است که امیدواریم برنامه‌های ملی این حوزه در همدان برگزار شود.

معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان نیز گفت: به دنبال ارائه برنامه جدیدی در جشنواره بیست و سوم تئاتر کودک هستیم تا اثرگذاری آن بیشتر و بهتر باشد

مجید فروتن اظهار کرد: امیدواریم با اتحاد و همدلی شرایطی ایجاد شود که امید و نشاط اجتماعی برای کودکان و نوجوانان و آینده‌سازان رقم بخورد.

مسئول دبیرخانه جشنواره‌های مرکز هنرهای نمایشی نیز در این جلسه بیان کرد: با ایجاد مکان‌های خاصی در شهرهای مجاور همدان، گروه‌های نمایشی می‌توانند پس از اجرا در آن شهرها حاضر شده و نمایش خود را برای اهالی آن شهر نیز اجرا کنند.

مهدی حاجیان افزود: برگزاری کارگاه‌ها در حاشیه جشنواره تئاتر کودک برنامه خوبی است، اما اگر این کارگاه‌ها قبل از برگزاری جشنواره باشد، اثرگذار خواهد بود.

پایان پیام/م

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت