دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 16 تیر 1395 ساعت 09:58   |   کد مطلب: 21181
اقامه نماز باشکوه عید فطر در سراسر استان
نوای " اللهم اهل الکبریا و العظمه" در آسمان همدان طنین انداز شد
نماز باشکوه عید سعید فطر همزمان با دیگر مسلمانان با حضور چشمگیر مردم در جای جای استان همدان اقامه شده و نوای " اللهم اهل الکبریا و العظمه" در آسمان طنین انداز شد.

به گزارش نافع، مردم متدین و ولایت مدار همدان پس از یک ماه تمرین بندگی امروز آمده بودند تا پاداش گرفته و به شکرانه توفیق یک ماه بندگی جشن بگیرند.

نماز وحدت آفرین عید سعید فطر  با حضور پرشور مردم در مصلاها، مساجد و بقاع متبرکه سراسر استان برگزار و تصاویر زیبایی از لحظات انس با پروردگار ترسیم شد.

از ساعات اولیه صبح نوای «اللَّهُ أَکْبَرُ اللَّهُ أَکْبَرُ، لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَ اللَّهُ أَکْبَرُ اللَّهُ أَکْبَرُ وَلِلَّهِ الْحَمْدُ الْحَمْدُلِلَّهِ عَلَی مَا هَدَانَا وَلَهُ الشُّکْرُ عَلَی مَا أَوْلانَا» در فضای دارالمجاهدین همدان طنین انداخت و مردم همدان به شکرانه این ماه برای اقامه به مصلای این شهرآمدند.

در همدان نماز به امامت آیت ا... محمدی، نماینده ولی فقیه در استان در مصلای این شهر اقامه شد و بعد از اقامه نماز عید سعید فطر  آیت الله محمدی امام جمعه همدان به بیان خطبه‌های نماز عید فطر پرداخت..

 

مردم اسدآباد نیز همزمان با سراسر کشور برای برگزاری نماز بزرگعید فطر در میدان امام(ره) تجمع کردند.

بعد از دعای ندبه و تجلیل از قاریان و شرکت کنندگان در محفل قرآنی در مسجد جامع که یک ماه رمضان برگزار شد، حجت‌الاسلام سید موسی حسینی‌مجد در خطبه‌های نماز عید فطر شهر اسدآباد مردم را به تقوالی االهی و دوری از گناه توضیه کرد و گفت: باید با حفظ تقوا و دین داری، مسیر درست زندگی را پیشه کرد.

وی شبهای قدر، انس با قرآن، کمک به نیازمندان را از توفقیات این ماه مبارک دانست و گفت: باید این توفیقات در طول سال استمرار پیدا کند.

امام جمعه اسدآباد گفت: در اسدآباد رسم بدی در ایام اعیاد وجود دارد که آن هم تلخ کردن کام مردم با نوعید اموات است.

وی گفت: روز عید، روز شادی، تفریح با خانواده و دید و ابزدید از بزرگترهای فامیل است که باید صله رحم را به جا آورد.

حسینی‌مجد از مردم خواست از عید قربان امسال این روز را تنها برای روز شادی قرار داده و از برگزاری نوعید اموات پرهیز کنند و این نوعید ها را قبل از روز عید بگیرند.

 

همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر مردم مومن و متدین ملایر نیز با حضور در مساجد و حسینیه ها نماز عید فطر را اقامه کردند.
نماز عید فطر در مصلی حضرت ابوالفضل(ع) نیز توسط امام جمعه ملایر آیت الله سیدرضا فاضلیان با حضور گسترده مردم اقامه شد.
آیت الله سید رضا فاضلیان در خطبه های نماز عید فطر ضمن تبرک این عید بزرگ اظهار داشت: تقوی الهی بهترین عمل برای نگه داشتن صفا و پاکی این ماه است.
وی افزود: مومنان و روزه داران ماه رمضان سعی کرده که با تقوای چشم و گوش و دهان نتیجه روزه ماه مب

دیدگاه شما