دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 ساعت 11:59   |   کد مطلب: 20667
رئیس پلیس فتای همدان هشدار داد:
فریب تبليغات کلاهبردارانه کاريابي‌ها را نخورید
رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان همدان در خصوص خطرات احتمالي کاريابي در فضاي مجازي هشدار داد.

به گزارش نافع، سرهنگ اکبر اميني افزود: تبليغات کاريابي زيادي در فضاي مجازي و به صورت ويژه در اينترنت مشاهده مي شود که سهم بسزايي در پيدا کردن شغل مورد نظر متقاضيان کار را دارند، امّا در کنار اين تبليغات مواردي از کلاهبرداري نيز وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: با مراجعه و رصد سايت‌ها و موسسات کاريابي در اينترنت مواردي از پيشنهاد کار در منزل، مکان‌هاي خصوصي (شرکت)، ايجاد يک توليدي کوچک خانگي و... رويت مي‌شود به‌صورتي‌که فرد متقاضي کار، مشغول انجام کارهايي از قبيل منشي‌گري و يا بسته‌بندي و ... مي‌شود و کارفرما در مقابل به آن فرد حقوق پرداخت مي‌کند.

امیتی ادامه داد: اگر قصد داريد از اين طريق مشغول به کار شويد قبل از هر چيز از افرادي که توسط اين تبليغات جذب کار شده‌ و کسب تجربه کرده‌اند؛ پرس و جو و تحقيق کنيد و همچنين از ماهيت اين شرکت و نوع فعاليتي که انجام مي‌دهد، اطلاعاتي به دست آورديد.

وی تصريح کرد: سودجويان درتبليغات خود بيان مي‌کنند که اين کار درآمد کافي براي افراد جوياي کار به همراه دارد و از جملات وسوسه انگيز استفاده مي‌کنند که اغلب شامل خدمات پرستاري در منزل، انجام امور مربوط به منشي‌گري يا تهيه صنايع دستي و موارد ديگر است که با بررسي آنها به ماهيت کلاهبردارانه و دروغين بودنشان پي خواهيم برد.

سرهنگ اميني توصيه کرد: به راحتي فريب آگهي‌هاي درج شده در نيازمندي‌هاي سايت‌ها و شبکه هاي اجتماعي نظير کانال هاي تلگرامي را نخورده و قبل از در اختيار گذاشتن وجه درخواستي و يا اطلاعات شخصي در خصوص صلاحيت آن شرکت يا آگهي هاي تبليغاتي و مجوز‌هاي مورد نياز فعاليت آنها تحقيق کنند و در صورت مواجهه با اينگونه آگهي هاي دروغين مراتب را سريعا به شماره تلفن 2182674 گزارش دهند.

پایان پیام/م

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت