آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 26 اسفند 1394 ساعت 11:12   |   کد مطلب: 19650
رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان همدان در خصوص جرائم مالي اينترنتي و سوء استفاه از مسافران نوروزي هشدار داد.

به گزارش نافع، سرهنگ اميني گفت: زمينه وقوع جرائم مالي از زماني آغاز مي شود که فرد با بهره گيري از امکانات فضاي مجازي و اينترنت مبادرت به دريافت خدماتي از قبيل خريد اينترنتي، برداشت، جابجايي و انتقال وجه، ثبت نام و پرداخت قبوض مي کند.‏

وي با اشاره به اينکه به هيچ عنوان کارت عابر بانک و رمز خود را در اختيار ديگران نگذاريد، افزود: در صورت عدم آشنايي به دستگاه خودپرداز، از افراد موثق و مورد اعتماد اعضاي خانواده براي پرداخت قبوض يا دريافت وجه استفاده کنيد.

رئيس پليس فتا همدان ادامه داد: به افرادي که نمي‌شناسيد، براي پرداخت قبوض يا دريافت وجه اعتماد نکنيد. اگر مجبور شديد رمز خود را براي دريافت وجه به صندوقدار بانک يا فروشگاه‌هاي مجهز به دستگاه پرداخت الکترونيکي POSاعلام کنيد، بلافاصله پس از بازگشت نسبت به تغيير رمز اول و دوم کارت عابر بانک خود اقدام کنيد.

امینی تصريح کرد: براي وارد کردن اطلاعات حساس مانند رمز عبور و نام کاربري هميشه از وب سايت‌هاي ايمن که آدرس آنها  با https:// شروع مي‌شوند و داراي يک نماد قفل است، استفاده کرده و به وب سايت‌هايي که آدرس اينترنتي آنها http:// شروع مي شود، براي وارد نمودن اطلاعات حساس اطمينان نکنيد.

وي با بيان اينکه بسياري از کاربران در ايام تعطيلات نوروزي به مسافرت رفته و در طول مسافرت از کافي نت‌ ها يا اينترنت هاي واي فاي رايگان اماکن تفريحي استفاده مي کنند، گفت: احتمال اينکه رمزهاي اينترنتي اين عزيزان توسط هکرها هک و به سرقت رفته باشد وجود دارد. لذا تغيير رمز يکي از مواردي است که مي تواند هکرها و مجرمان سايبري را ناکام بگذارد.

امینی گفت:شهرونداني که قصد مسافرت در ايام نوروز را دارند از بيان اين مطلب در شبکه هاي اجتماعي خودداري کنند چرا که اين امر موجب مي شود افراد سودجو با اطلاع از اين موضوع به طرح ريزي جهت سرقت از منزل ايشان کنند.

وی خاطر نشان کرد:شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشابه مراتب را سريعا به قسمت گزارش مردمي سايت پليس فتا به نشاني www.cyberpolice.irگزارش يا با شماره تلفن 2182674 تماس حاصل کنند.

پایان پیام/م

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها