دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 20 اسفند 1394 ساعت 11:13   |   کد مطلب: 19553
یادواره شهدای فصل زمستان شهر مریانج در سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) و با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین برادران از فضلای حوزه علمیه قم برگزار می‌شود.

به گزارش نافع، مسئول ستاد دائمی برگزاری یادواره‌ شهدای شهر مریانج با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: مراسم عزاداری ایام فاطمیه از چهارشنبه 19 اسفند به مدت 5 شب از طرف هیئت محبان الزهرا(س) بسیجیان شهر مریانج در مسجد جامع این شهر برگزار شده و پایان بخش آن، یادواره شهدایی است که در فصل زمستان به شهادت رسیده اند.

حمیدرضا محمدی افزود: این یادواره یکشنبه 23 اسفند پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با محوریت سردار شهید شیخ اکبر یارمحمدی و گرامیداشت 50 شهید فصل زمستان در مسجد جامع این شهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به نقش مؤثر سردار شهید یارمحمدی در مبارزات انقلابی و همراهی با آیت‌ا... مدنی تصریح کرد: گروه "ضربت"، نخستین نیروی مردمی مسلح  کشور در مبارزات انقلابی بود که به فرماندهی این شهید بزرگوار و حضور چشمگیر مردم مریانج فعالیت می‌کرد.

محمدی ادامه داد: این گروه پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز به فعالیت خود ادامه داده و علاوه بر دستگیری ضدانقلاب و خوانین خائن، کار فرهنگی نیز انجام می‌داد.

مسئول هیئت محبان الزهرا(س) بسیجیان شهر مریانج اضافه کرد: پس از ابلاغ فرمان امام خمینی(ره) و به محض رسیدن این فرمان، نخستین کمیته انقلاب اسلامی به فرماندهی شهید یارمحمدی در مریانج تشکیل شده و در حالیکه شهرها و استان‌های دیگر، هنوز در این زمینه کاری انجام نداده بودند؛ این کمیته بسیار موفق بود.

محمدی اظهار کرد: با وقوع غائله کردستان نیز شیخ اکبر یارمحمدی با یک گروه انقلابی از مریانج به مبارزه با ضدانقلاب پرداخته و پایه‌گذار گردان‌های جندا... در مناطق کردنشین شدند.

وی با بیان اینکه یادواره‌های شهدا به صورت مداوم و فصلی در این شهر برگزار می‌شود، تصریح کرد: مردم مریانج از آغازین روزهای دفاع مقدس با تقدیم شهید محمود اقبالی در عملیات‌های متعدد حضور یافتند.

محمدی گفت: مردم شهیدپرور مریانج آخرین شهید به نام کاظم عابدی را نیز 12 فروردین 1390 در درگیری با گروهک پژاک، تقدیم انقلاب کردند.

فرمانده پایگاه مقاومت سردار شهید عباس فرجی ادامه داد: مریانج در دوران دفاع مقدس 9 هزار نفر جمعیت داشت که از این بین 153 شهید و هزار و 500  ایثارگر را به نظام و انقلاب تقدیم کرده است.

محمدی با اشاره به اینکه به لحاظ تعداد شهدا نسبت به جمعیت، رتبه دوم یا سوم کشور مربوط به مریانج است، اذعان داشت: در کل کشور به ازای هر 200 نفر یک شهید، در استان به ازای هر 120 نفر یک شهید، اما در مریانج به ازای هر 60 نفر یک شهید وجود دارد.

وی ادامه داد: هشت سردار شهید به نام‌های حبیب‌ا... مظاهری، علیرضا حاجی‌بابایی، هادی فضلی، اکبر یارمحمدی، اسماعیل شکری‌موحد، عباس فرجی، علیرضا دهقانی و حمیدرضا یکن‌آبادی از این شهر بوده‌اند.

پایان پیام/م

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت