دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 16 اسفند 1394 ساعت 12:41   |   کد مطلب: 19475
رئیس كميسيون اقتصاد و سرمايه گذاري شورای شهر:
طرح هاي زيرساختي شهری سنگ بنای رونق اقتصادی است
اعضاي كميسيون اقتصاد، سرمايه گذاري و گردشگري شوراي اسلامي شهر همدان از طرح هاي سرمايه گذاري همدان به ویژه طرح در حال ساخت مجموعه تفریحی مروارید غلطان بازديد کردند.

به گزارش نافع، رئیس كميسيون اقتصاد، سرمايه گذاري و گردشگري شورا در اين بازديد، ايجاد درآمدهاي پايدار را از موضوعات مهم در توسعه شهری دانست و اظهار كرد: اولويت شوراي چهارم در امر سرمايه گذاري بر روی طرح های زیرساختی است که پیشرفت شهر را در بر می گیرد چرا که برخی طرح ها، سنگ بنایی برای درآمدها، رونق اقتصادی و ارتقا کسب و کار هستند.

محمد تبريزي با تاکید بر تسریع در اجرای طرح های شهری افزود: به دلیل محدودیت منابع مالی، سرعت و روند اجرای طرح ها مناسب نبوده و این روند با انتظارات مردم و اعضاي شوراي شهر و نيز برای جبران كاستي هاي شهر مطابقت ندارد.

وی با اينكه براي جبران كاستي ها و تحقق انتظارات مردم در امر سرمايه گذاري، يك حركت جدي و سريعتر نياز است، اضافه كرد: نهادينه شدن سرمايه گذاري در مديريت شهري، نیازمند همکاری سازمان ها و ادارات مربوطه با شهرداری است.

تبریزی با بيان اينكه در امر سرمايه گذاري بايد آينده نگر بود، گفت: سرمایه گذاری باید اولویت کاری مدیران شهرداری باشد چرا که نهادینه کردن این فرهنگ در ایجاد درآمدهای پایدار ضروری است.

وی با اشاره به حمایت شورا و شهرداری همدان از سرمایه گذاران گفت: موفقیت در جذب سرمایه گذار نیازمند حمایت مسئولان ارشد استان نیز است و در این راستا باید مدیران استان و شهرداری با همکاری هم به صورت واحد و یکپارچه عمل کنند.

لازم به ذکر است؛ طرح مروارید غلطان مجموعه تفریحی است که در مساحتی حدود 24 هزار متر مربع ساخته می شود و در حال حاضر از پیشرفت 35 درصدی برخوردار است که برآورد هزینه کلی آن حدود 200 میلیارد ريال بوده و تا کنون برای آن 50 میلیارد ریال هزینه شده است.

پایان پیام/م

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت