دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 20 بهمن 1394 ساعت 20:38   |   کد مطلب: 18915
مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان گفت: بصیرت افزایی مهمترین رویکرد برگزاری یادواره شهدا است و در این یادواره ها باید اهداف و مسلک زندگی شهدا را در اختیار نسل جوان قرار داد.

به گزارش نافع، به نقل از ایرنا، عبدالرضا فولادوند روز سه شنبه در یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموزان دوران انقلاب استان همدان افزود: یادواره های شهدا همانند کلاس درسی برای نسلی به شمار می روند که در زمان انقلاب نبودند و آن دوران را درک نکردند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه بیشترین شرکت کنندگان در یادواره های شهدا دانش آموزان هستند و این فرصت مناسبی برای تبیین و انتقال فرهنگ انقلاب به این افراد است.
وی ادامه داد: شهدای انقلاب اسلامی افرادی هستند که در راه مبارزه با استبداد و استکبار قیام کردند تا خفقان و خاموشی حاکم بر کشور که نتیجه ظلم حکومت شاهنشاهی بود را از بین ببرند.
وی با بیان اینکه دانش آموزان در آن دوران نقش تاثیر گذاری بر شکل گیری انقلاب داشتند ادامه داد: دانش آموزان با فعالیت های خود نقش تاریخی را در انقلاب اسلامی ایران برای خود رقم زدند.
فولادوند اضافه کرد: دانش آموزان امروز نیز در آینده نه چندان دور سکان انقلاب اسلامی را به دست خواهند گرفت و موفقیت در این مسیر نیز در گرو انتقال صحیح فرهنگ و آرمان های انقلاب به این نسل است.
در طول انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس 213 معلم فرهنگی و یک‎هزار و 74 دانش آموز از استان همدان جان خود را فدای آرمان های نظام و انقلاب کردند.

انتهای پیام /ح

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها