آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 18 بهمن 1394 ساعت 08:40   |   کد مطلب: 18845
شهردار همدان با اشاره به اینکه ستاد بازآفرینی بافت‌های تاریخی اهرم اجرایی ندارد، گفت: برای بازآفرینی محلات تاریخی همدان همکاری دستگاه‌ها نیاز است در غیر این صورت موفقیتی حاصل نمی‌شود.

به گزارش نافع، سیدمصطفی رسولی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری تقویت شده و در باززنده‌سازی محلات و بافت‌های تاریخی همدان ورود پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های متولی در این زمینه باید وظایف خود را انجام دهند، افزود: اگر برای دستگاه‌ها وظیفه‌ای تعریف و ابلاغ شده باید نسبت به اجرای آن نیز اقدام کنند نه اینکه در کنار ایستاده و اقدامی نداشته باشند.

رسولی با بیان اینکه محلات حاشیه شهر همدان برای باززنده‌سازی تفکیک شده است، گفت: دولت تمام سهم خود را بدون تخفیف دریافت کرد ولی در حال حاضر دستگاه‌های متولی ورود جدی برای ارائه خدمات در این زمینه نداشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری همدان پروانه ساختمانی در نقاط فرسوده و توانمندسازی را با تخفیف 20 تا 50 درصدی صادر می‌کرد، گفت: قرار بود دولت این تخفیف شهرداری‌ها را از طریق منابع مالی ملی جبران کند ولی تاکنون عملیاتی نشده است.

شهردار همدان با بیان اینکه شهرداری همدان از این محل نزدیک به 5 میلیارد تومان از دولت طلب دارد، گفت: شهرداری همدان از سال 88 ارائه تخفیف در صدور پروانه ساختمانی در بافت‌های فرسوده را در دستور کار قرار داده است، با وجود اینکه دولت سهم خود را در این زمینه به شهرداری پرداخت نکرده است.

وی تصریح کرد: شهرداری همدان به وظایف خود در زمینه ستاد بازآفرینی عمل کرده ولی مابقی دستگاه‌ها در راستای اجرای وظایف خود گامی برنداشته‌اند ولی با سندسازی سهم خود را از وزارت راه و شهرسازی در این زمینه دریافت کرده‌اند.

رسولی با اعلام اینکه ستاد بازآفرینی محلات و بافت‌های تاریخی اهرم اجرایی ندارد، اظهار داشت: انتظار می‌رود دستگاه‌های خدمات رسان و حوزه مسکن ورود جدی در این زمینه داشته و تنها شهرداری را متولی ستاد ندانند.

وی میزان بافت فرسوده شهر همدان را 698 هکتار اعلام کرد و گفت: همدان بیشترین میزان بافت فرسوده در سطح استان را دارد که باید از نظر اعتبار و امکانات نیز به همین میزان توجه شود در غیر این صورت نمی‌توان به اهداف مدنظر دست پیدا کرد.

شهردار همدان بیان کرد: شهرداری همدان به عنوان مدیر شهر فعالیت نمی‌کند که تمامی امور شهر در اختیار آن باشد بلکه نیازمند همکاری و همراهی سایر دستگاه‌های خدماتی و دولتی برای اجرای دستورالعمل‌های بازآفرینی است.

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها