دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 17 بهمن 1394 ساعت 17:14   |   کد مطلب: 18837
رئیس مرکز «ام آر آی» مهدیه همدان:
دستگاه سوم رادیوتراپی وارد همدان می‌شود
رئیس مرکز «ام آر آی» مهدیه همدان گفت: به زودی دستگاه سوم رادیوتراپی وارد همدان می‌شود.

به گزارش نافع، به نقل از فارس، محسن موسوی در حاشیه مراسم افتتاح کانون پژوهشی، آموزش و درمانی سرطان اظهار کرد:این کانون باید سال‎ها پیش راه‎اندازی می‎شد و متاسفانه تاخیر چند ساله داشته است.

وی با بیان اینکه کانون سرطان یک مرکز غیر دولتی و مردمی است، گفت: مرکز «ام آر ای» مهدیه در سال 79 راه‌اندازی شده و از همان ابتدا پیشگیری از ابتلا به بیماری سرطان مورد توجه بوده است.

عضو هیئت‌مدیره کانون سرطان همدان با بیان اینکه سرطان بیماری بدی است که با ابتلا به آن خانواده و جامعه درگیر خواهد شد، خاطرنشان کرد: با کمک گرفتن از ظرفیت‎های موجود در جامعه کمک به بیماران سرطانی و پیشگیری از این بیماری را هدف خود قرار داده‎ایم.

وی با بیان اینکه با راه‎اندازی مرکز «ام آر ای» مهدیه دستگاه سی تی اسکن وارد استان شد که در آن زمان در غرب کشور فقط همدان دارنده این دستگاه بود، گفت: امروز خوشبختانه «ام آر آی» در استان به 10 مرکز رسیده  و بالاترین آمار را دارد.

موسوی با اشاره به تجهیز مرکز «ام آر آی» مهدیه به دستگاه‎های پیشرفته نظیر ماموگرافی، تصریح کرد:سال 83 مرکز رادیوتراپی برای نخستین بار در غرب کشور وارد این مرکز شد.

وی با بیان اینکه دومین دستگاه رادیوتراپی در کشور را بعد از تهران وارد همدان کرده‌ایم، گفت: اکنون به دنبال راه‎اندازی دستگاه سوم رادیوتراپی در استان هستیم که البته سایت آن ساخته شده و امیدواریم در اولین فرصت این دستگاه مستقر شود.

رئیس مرکز «ام آر آی» مهدیه همدان با بیان اینکه همدان دارنده دستگاه براکی تراپی در غرب کشور است که از سایر استان‎های همجوار بیمار پذیرش می‎شود، افزود: استان‎های غربی برای راه‎اندازی این دستگاه از تجربه پرسنل مرکز ام آر آی مهدیه استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه مرکز «ام آر آی» مهدیه هیچ گونه کمکی از سازمان‌های دولتی دریافت نمی‌گیرد، گفت:به دنبال ارتقای بخش‌های مختلف بوده‎ایم و در صورت افزایش درآمدها ارتقا و به‎روزرسانی این مرکز در اولویت است.

موسوی بیان کرد:بیش از 300 نفر خانواده ایتام زیر نظر این موسسه هستند که کمک به آنها نیز از مهمترین اهداف است.

وی با بیان اینکه هدف ما این نبوده که "ام آر آی" مهدیه صرف مرکز تشخیص و درمانی باشد، افزود: از ابتدا سعی کرده‎ایم با بهره‎گیری از کتاب‎های مختلف و تجربیات اساتید دانشگاه اقدامات پژوهشی را  انجام دهیم.

رئیس مرکز «ام آر آی» مهدیه همدان با بیان اینکه تاکنون 20 کار تحقیقی انجام شده و دو کتاب به چاپ رسیده است، گفت: دو کتاب دیگر نیز در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه به دنبال جذب رزیدنت رادیوتراپی در استان هستیم، خاطرنشان کرد: برای نخستین بار مجموعه غیر دولتی قرار است به دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه کمک کند.

موسوی با بیان اینکه برای جذب رزیدنت رادیولوژی به دانشگاه علوم پزشکی کمک کرده‌ایم، افزود: در این مرکز برای ارتقای بخش علمی از ظرفیت داخلی و خارجی استفاده می‎کنیم.

وی با بیان اینکه فرانشیز تمام بیماران معرفی شده از کمیته امداد صفر است، در ادامه گفت: هزینه دستگاه جدید رادیوتراپی که به دنبال آن هستیم بسیار بالاست و 7 تا 12 میلیارد تومان قیمت‎گذاری شده است.

رئیس مرکز «ام آر آی» مهدیه همدان با بیان اینکه بسیاری از بیماران سرطانی دچار مشکلات روحی و روانی می‎شوند  که اگر مشکل هزینه درمان را نیز داشته باشند سخت است، خواستار حمایت از این بیماران شد.

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما