وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 4 بهمن 1394 ساعت 12:49   |   کد مطلب: 18441
یک فعال اقتصاد مقاومتی در روستای عبدالرحیم گفت: تعداد یک صد عدد کندو در مزرعه ام قرار دارد که هدف ترویج و ایجاد زمینه اشتغال برای آینده ی هم روستائیان بوده است.

به گزارش نافع به نقل از جهادپرس، رستمعلی مرادی گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی، تصمیمی مبنی بر راه اندازی پرورش زنبور  عسل گرفتم.

وی گفت: تعداد یک صد عدد کندو در مزرعه ام قرار دارد که هدف ترویج و ایجاد زمینه اشتغال برای آینده ی هم روستائیان بوده است.

این فعال اقتصاد مقاومتی در روستای عبدالرحیم گفت: از کارگری خسته شده بودم، کاری سخت و طاقت‌فرسا بود و درآمد پایینی داشت، در نتیجه کارگری را رها کردم و به پرورش زنبور عسل روی آوردم.

وی درباره میزان تولید و سود سالانه‌اش، خاطرنشان می‌کند:  سالانه پانصد کیلو عسل تولید می‌کنیم و کیلویی 30هزار تومان می‌فروشیم، نزدیک به 20میلیون تومان هم سود سالانه حاصل از فروش عسل است. البته قیمت واقعی عسل بیش از اینهاست".

مرادی گفت: روزانه 10 ساعت کار می‌کنم، و از اینکه برای خودم کار می‌کند و دیگر کسی نیست که به من دستور بدهد کاملاً راضی هستم  واقعیت این است که کار تولیدی با همه مشکلات و ریسکی که دارد، شیرین است و به‌نظر من بر پشت میز نشینی ارجحیت دارد، هم درآمدش بیشتر است و هم لازم نیست به کسی پاسخگو بود".

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما