دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 2 بهمن 1394 ساعت 12:04   |   کد مطلب: 18395
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: آب رودخانه دره مرادبیگ به منظور تامین بخشی از آب شرب همدان به تصفیه‌خانه شهید بهشتی همدان منتقل شد.

به گزارش نافع، مرتضی عزالدین در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: ورود آب رودخانه دره مرادبیگ با حداکثر ظرفیت به تصفیه‌خانه شهید بهشتی همدان عملیاتی شده و اهالی منطقه دره مرادبیگ و سایر روستاهای مسیر در اجرای این خط انتقال همکاری مطلوبی داشته‌اند.

وی هدف از اجرای این طرح را تزریق حداقل سه میلیون مترمکعب آب در فصول غیرزراعی برای مصرف شرب شهر همدان دانست و گفت: با اجرای این  طرح میزان مصرف آب در فصول غیرزراعی از سد اکباتان کاهش پیدا می‌کند تا بتوان حجم آب بیشتری را برای تابستان در مخزن سد ذخیره کرد.

عزالدین تصریح کرد: طرح انتقال آب از دره مرادبیگ به تصفیه خانه شهید بهشتی همدان هفت کیلومتر است که با توجه به محدودیت اعتباری، یک کیلومتر از طرح امسال به بهره‌برداری رسید و مابقی از کانال‌های سنتی استفاده می‌شود.

وی عنوان کرد: طول خط انتقال از رودخانه دره مرادبیگ تا تصفیه‌خانه شهید بهشتی هفت هزار و 200 متر است که به میزان 930 متر لوله GRP به قطر 900 میلیمتر و مابقی آن به صورت کانال سرپوشیده بتنی اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان تاکید کرد: عبور خط انتقال از منطقه روستایی و وجود خطوط لوله گاز، آب و کابل مخابرات و همچنین سنگی بودن منطقه از مشکلات پیش روی اجرای این طرح بود.

عزالدین تصریح کرد: درقسمت بالادست نیز به دلیل کمبود اعتبارات و همچنین زمان به صورت کانال خاکی موقت و اجرای یک لایه پلاستر سیمانی در کف کانال اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان بیان کرد: اعتبار کل طرح  10 میلیارد ریال بوده که امسال برای این پروژه یک میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت