آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 24 دى 1394 ساعت 18:31   |   کد مطلب: 18227
یک دستگاه تریلر در شهر أوج از توابع قزوین با 24 تن اسید، در نزدیکی ورودی شهر به دلیل نقص فنی در سیستم ترمز با دیواره کوه برخورد و واژگون شد.

به گزارش نافع، به نقل از راه دانا،  روز گذشته یک دستگاه تریلر در شهر أوج از توابع قزوین با  24 تن اسید، در نزدیکی ورودی شهر به دلیل نقص فنی در سیستم ترمز با دیواره کوه برخورد و واژگون شد.

در اثر این حادثه بیشتر اسید داخل تانکر به رودخانه شهر سرازیر شد که تاکنون مسولین ذیربط هیچ اقدامی موثری در این خصوص انجام نداده اند.

براساس گزارش کارشناسان پلیس راه، این تانکر به دلیل بی توجهی راننده به جلو واژگون و راننده آن نیز مصدوم و به مرکز درمانی انتقال داده شد.

معاون پایش و سلامت اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین نیز در این رابطه گفت: تانکر واژگون شده حامل 15 هزار لیتر اسید بوده که متاسفانه مقادیر زیادی از آن به رودخانه مجاور این جاده وارد شده است.
 
عبدالحسین مظفری افزود: کارشناسان این اداره هم اکنون مشغول بررسی نوع اسید و میزان خسارت وارد شده به محیط زیست پیرامون محل این حادثه هستند.

وی یادآور شد: نوع اسید و میزان خسارت های وارد شده به محیط پیرامونی محل حادثه به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

این اتفاق در حالی افتاد که صبح امروز هم یک دستگاه تریلر حامل مواد شیمیایی خطرناک در حد فاصل جاده ورامین به آب‌باریک از جاده خارج و دچار واژگونی شده و مواد شیمیایی خطرناک در جاده پخش شد.

به نظر می رسد بایستی مسئولان محیط زیست تدابیر ویژه ای برای پاکسازی رودخانه آوج و جاده ورامین از مواد خطرناک در پیش بگیرند.

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما