وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 14 آبان 1401 ساعت 10:45   |   کد مطلب: 42892
سید رضا فاطمی امین‌ وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع فعالین اقتصادی اظهار داشت؛ ما بعنوان وزارت صنعت معدن تجارت وظیفه داریم تمام موضوعات را پیگیری کنیم.

به گزارش نافع،

وی افزود؛ چند مصوبه داشتیم که اگر واحدهای تولیدی طلبی از دولت دارند و به موقع پرداخت نشود، دولت باید جریمه شود و مصوبه دیگر در شورای پول و اعتبار این بود که واحدهایی که به بانکها بدهکارند ۷ درصد پرداخت و مابقی قسطی شود.

فاطمی امین تاکید کرد؛ شفافیت و رتبه بندی در حال انجام است که بر آن اساس تسهیلات داده شود ، در ماشین های حوزه معدن برخی از تولیدات داخلی و برخی خارجی استفاده شود.

وی گفت؛ تولیدات ماشینات معدنی در ۶ ماه اول سال صد درصد رشد داشته است.

وزیر صنعت و معدن افزود؛ مزایده ها برخی اجرا شده و برخی مانده، که قبلا فقط به لحاظ مالی واگذار می شد اما در اصلاح قوانین حدید امتیاز فنی هم در نظر گرفته می شود.

وی ادامه داد؛ تسهیلات حوزه معدن بسیار خوب و بالاست، فعال سازی واحدهای تعطیل که در ۳۰درصد واحدهای تعطیلی مشکل اهلیت سرمایه گذار را داریم.

فاطمی امین افزود؛ تامین مالی زنحیره ای، بدین صورت که هر واحد یک وام نمی گیرد بلکه تولید کنندگان در یک حوزه اقدام می کنند که ۳۰ هزار میلیارد تومان از این طریق تامین بودجه شده است.

وی گفت؛ سقف اعتباری از واحدهای تولیدی باید برداشته شود، و به نفع تولید کنندگانی است که شفاف عمل می کنند.

وزیر صنعت و معدن گفت؛ واحدهای تولیدی که شکل می گیرند توجه ویژه ای می شوند و یکی از اشکالات در صنعت کشور، بها ندادن به واحدهای نوپا است.

انتهای پیام/آ

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت