وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 14 آبان 1401 ساعت 10:05   |   کد مطلب: 42890
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی:
لزوم تسریع مجوز فرآورده معدنی به معدن کاران
حاج بابایی ضمن انتقاد از عدم تبدیل محصولات معدنی به فرآورده ها مختلف گفت: لازم است ‌که هر چه سریع تر مجوزات لازم را به معادن برای تبدیل سنگ های خاص معدنی که در زادگاه آن در همدان است به فراورده با ارزش بدهیم .

به گزارش نافع، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه   هر آنچه که سرمایه گذاران ما گفتند و هر آنچه را که نگفتند حرف  هر ماست با تمام قدرت تعظیم تکریم کنیم و حرف های‌ آنها  را بشنویم .
 حمید رضا حاج بابایی با اینکه استان همدان ظرفیت زیادی  وپتاسیل زیادی در حوزه صنعت ومعدن دارد وگام های زیادی در حوزه پیشرفت در صنعت رخ داده است ،افزود: در این راستا می توان به  منطقه ویژه،شهرک بنکداران شهرک های تک و غیره اشاره کرد که سبب این پروژه سبب پیشرفت و تعالی استان همدان شده اند

 وی با بیان اینکه صنعت گران همدان  ظرفیت ساختمان ایران را  دارند،عنوان کرد:استان همدان در سال جاری زمینه مالیات کف میزان تعیین شده  است  اما در سال های گذشته مقدارآن بیشتر استان دیگر بوده   که دلیل  آن مربوط به اداره مالیات  است که تا سال گذشته  20درصد  بیشتر از مقدار تعیبن مالیات اخذ می کرده   است
  این نماینده مجلس در خانه ملت با تاکید براینکه باید  برای پیشرفت  بخش صنعت و معدن است گام برداریم،اظهارکرد : در همین راستا  مجلس شورای اسلامی با ایجاد قوانین تسهیل در بخش صنعت و معدن اقداماتی را انجام داده است و هم اکنون در بخش معدن قانون تسهیل گرایانه  در دست تصویب است
 حاج بابایی ضمن  انتقاد از  عدم تبدیل محصولات معدنی به فرآورده ها مختلف گفت: لازم است ‌که هر چه سریع تر مجوزات لازم را به معادن برای تبدیل سنگ های خاص معدنی که در زادگاه آن در همدان است  به فراورده با  ارزش بدهیم .
وی در خاتمه گفت:تبدیل سنگ های با ارزش معدنی به فرآورده ها مختلف سبب رونق اقتصادی و ارزش افزود برای استان همدان می شود و واگذاری این فرصت به دیگر استان،به ضرر همدان است.

توسلی نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ اظهار داشت؛ استان همدان بیشتر درآمدها در حوزه مالیاتی بوده است.

سهم استان از صادرات ملی بسیار پایین بوده است، در بهار ۷۰۰طرح ناتمام داریم و ۲۰۶۸طرح داریم که ۴۰هزار می توانند مشغول به کار شوند.

وی افزود؛ اقلیم همدان کشاورزی است و محیطی ایجاد شده که شرایط را سخت کرده است، در انگور صنایع تبدیلی نداریم اما تولیدات بالایی داریم.

توسلی گفت؛ گاز صنایع و بازگشت ارز، انتقال حساب ها، توزیع متوازن صنایع صنعتی از مشکلات واحدهای اقتصادی در همدان است.

وی گفت؛ عملکرد بانکها در حال رصد شدن است که قابل قبول نیست و باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام/آ

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت