وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 25 شهريور 1400 ساعت 23:50   |   کد مطلب: 41872
رئیس مجمع نمایندگان استان همدان با بیان اینکه انتظار داریم برای مقابله با بیماری‌ها به ویژه کرونا از ظرفیت طب سنتی استفاده شود گفت: در بکارگیری نیروهای جهادی به منظور کمک به مقابله با کرونا دیر اقدام شد.

به گزارش نافع، حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی امشب در ستاد مقابله با کرونا ضمن قدردانی از زحمات کادر درمان اظهار کرد: البته در این مجموعه برای بکارگیری از نیروهای جهادی به منظور کمک به مقابله با کرونا دیر اقدام شد.

وی خواستار حل مشکلات پرستاران شرکتی همدان شد و در ادامه گفت: در برخی مناطق استان با مشکل پزشک مواجه هستیم که باید برای این موضوع نیز تدبیری شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان با بیان اینکه شمال استان و برخی نقاط در ۱۰۰ کیلومتری همدان فاقد آمبولانس و اورژانس‌ هستند گفت: بیمارستان امام حسن(ع) در فامنین تجهیز شده است اما نیاز به آمبولانس دارد.

در پرداخت‌ها نیازمند دقت بیشتری هستیم

وی در ادامه خطاب به وزیر بهداشت و درمان اظهار کرد: کادر درمان و اعضای هیات علمی دانشگاه صحبت‌هایی دارند که نیاز است شما آنها را بشنوید.

فلاحی با بیان اینکه در تجهیزات تعارض منافع داریم و همین موضوع باعث شده نیروهای جهادی که پای کار آمدند ورشکست شدند گفت: این مهم نیاز به رسیدگی دارد.

وی با اشاره به اینکه در بازدید میدانی که از بیمارستان‌ها از جمله سینا متوجه خستگی بیش از حد کادر درمان می‌شوید گفت: در بحث پرداخت‌ها نیازمند دقت بیشتری هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه انتظار داریم برای مقابله با بیماری‌ها به ویژه کرونا از ظرفیت طب سنتی استفاده شود گفت: امیدواریم این مهم به کادر درمان نیز کمک کند که پیشنهاد می‌دهیم از ظرفیت استان همدان در این زمینه بهره برده شود.

خریداری ۱۳۰ دستگاه دیالیز برای استان

دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نیز با بیان اینکه امروز محدوده سنی واکسیناسیون در همدان برداشته شد گفت: از فردا تمام افراد بالای ۱۸ سال واکسینه می‌شوند.

حمیدرضا حاجی‌بابایی در ادامه با اشاره به خریداری ۱۳۰ دستگاه دیالیز برای استان گفت: انجام عمل کبد را در استان پیگیر هستیم، ضمن اینکه رشته علوم پزشکی در دانشگاه آزاد همدان راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید به کارکنان قراردادی و شرکتی توجه شود اظهار کرد: بهداشت و درمان در استان همدان یک بخش منطقه‌ای است به طوری که روزانه ۵۰ مراجعه خارج از استان است.

این نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در ادامه با بیان اینکه کلنگ‌زنی بیمارستان هزار تختخوابی را در برنامه داری، خواستار کمک به منظور افتتاح سریعتر فاز دوم مرکز درمان سرطان شد و گفت: عملیات اجرایی بیمارستان اکباتان رو به اتمام است.

تمام امکانات استان را برای تزریق عمومی واکسن بسیج خواهیم کرد

استاندار همدان نیز با بیان اینکه با عملکرد خوب ستاد استانی کرونا ورودی بیمارستان‌ها را کاهش دادیم از تزریق ۸۵۰ هزار دز واکسن در استان خبر داد و گفت: سعی داریم روزانه ۱۰۰ هزار دز واکسن در استان تزریق شود.

سید سعید شاهرخی با بیان اینکه اقدامات خوب دولت در واردات واکسن  و عدم وجود محدودیت برای استانها قابل تقدیر است مطرح کرد: تمام امکانات استان را برای تزریق عمومی واکسن بسیج خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما