وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 25 شهريور 1400 ساعت 23:47   |   کد مطلب: 41871
وزیر بهداشت با بیان اینکه در مردادماه و شهریورماه ۴۰ میلیون دز واکسن تزریق شده و ۳۰ میلیون دز ذخیره داریم گفت: در آینده نزدیک بعد از واکسیناسیون قرنطینه هوشمند جایگزین قرنطینه فعلی می‌شود.

به گزارش نافع، بهرام عین‌اللهی امشب در ستاد مقابله با کرونا در استان اظهار کرد: همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران است و خاک عرفان‌خیزی دارد که توانسته مردان بزرگی چون سردار همدانی را پرورش دهد.

وی با تشکر از گزارش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن اینکه خواست پیوست‌های فرهنگی دانشگاه گزارش داده شود گفت: امید است با رفع مشکلات کرونا به موضوعات فرهنگی در دانشگاه‌ها توجه بیشتری صورت گیرد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بهترین دانشکده بهداشت کشور در دانشگاه علوم پزشکی همدان فعال است و می‌تواند راهگشای مشکلات کشور باشد، در خصوص اقدامات مربوط به پرداخت‌های دانشگاه به نیروی انسانی تشکر کرد.

وی با بیان اینکه همدان چهارمین استان پیر کشور است و وضعیت همدان در زمینه جمعیت قرمز است، گفت: رشد جمعیت در همدان بسیار پایین است که دارالمومنین همدان باید فکری به حالی این مشکل کند.

عین‌اللهی رایگان شدن خدمات باروری را یکی از راه حل ها عنوان کرد و گفت: تدوین برنامه سلامت مناسب برای استان همدان لازم است.

با سیل واکسن مواجه شده‌ایم

وی مهمترین اولویت کشور را مقابله با کرونا دانست و گفت: متاسفانه در موج پنجم مرگ و میرهای بسیاری رخ داد که باید برای جلوگیری از موارد این چنینی تهیه واکسن در مرحله اول به خوبی پیگیری شود.

وزیر بهداشت با اشاره به واردات واکسن به کشور اظهار کرد: ما فکر می‌کردیم در واردات با باران واکسن مواجه شویم ولی خوشبختانه سیل واکسن داریم، در مردادماه و شهریورماه ۴۰ میلیون دز واکسن تزریق شده و حدود ۳۰ میلیون دز ذخیره وجود دارد.

وی با بیان اینکه پنج مرکز تولید واکسن در کشور مجوز دریافت کرده‌اند و همین موضوع یکی از عوامل ایجاد زمینه واردات واکسن به کشور بوده است گفت: از موج پنجم‌ تا ششم کرونا که آغاز شده فرصت کمی وجود دارد و باید بهترین استفاده را از زمان و امکانات برای مقابله با این ویروس به کار برد.

عین‌اللهی با تاکید بر اهمیت استفاده از نیروهای داوطلب برای کمک به کادر درمان گفت: در آینده نزدیک بعد از واکسیناسیون قرنطینه هوشمند جایگزین قرنطینه فعلی می‌شود.

وی از کسب رتبه اول در تزریق واکسن خبر داد و این مهم را به واسطه کمک‌ها و حمایت‌های مردم ایران دانست و افزود: انتظار می‌رود در هفته آینده این میزان بالاتر رود.

فعالیت هشت دانشکده طب سنتی در کشور 

وزیر بهداشت با بیان اینکه هشت دانشکده طب سنتی در کشور وجود دارد، بیان کرد: طب سنتی مبتنی بر موارد دانشگاهی و علمی مورد تایید ما نیز هست.

وی با اشاره به اهمیت توریسم سلامت تصریح کرد: همدان به دلیل نزدیکی به مرزها می‌تواند در حوزه توریسم سلامت موفق باشد و باید تقویت شود.

وزیر بهداشت در ادامه همدان را در جذب دانشجویان خارجی موفق دانست و گفت: بومی‌گزینی باید بیش از پیش مورد توجه باشد تا مشکلات خوابگاهی نیز رفع شود.

وی در پایان با بیان اینکه سلامت پایه مردم محقق می‌شود خاطرنشان کرد: خط قرمز ما خروج نیروی بهداشت از حوزه بهداشت است و تقویت آنان بیش از پیش مد نظر است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما