وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 11 دى 1399 ساعت 08:50   |   کد مطلب: 40441
انواع تجهیزات تخصصی پزشکی و جراحی(مغز، اعصاب و ارتوپدی) به ارزش ۱۳۰ میلیون تومان از محل موقوفه شادروان سیف‌الدوله خریداری و برای استفاده به بیمارستان امام حسین(ع) ملایر اهدا شد.

به گزارش نافع، فرماندار ویژه شهرستان ملایر روز چهارشنبه در آئین اهدای این تجهیزات پزشکی به بیمارستان، اظهار داشت: به همت خیران و منابع حاصل از موقوفات این شهرستان، تحولی اساسی و چشمگیر در حوزه بهداشت و درمان ملایر روی داده است.

قدرت الله ولدی افزود: خرید تجهیزات جراحی مغز و اعصاب و ارتوپدی برای اتاق عمل یکی از نیازهای جدی بخش درمان شهرستان ملایر بود که با تامین و اهدای این تجهیزات، زمینه برای خدمت رسانی بهینه به بیماران و همچنین تامین نیازها و مطالبات بهداشتی و درمانی شهروندان و اهالی منطقه فراهم شده است.

وی، وجود واقفان خیراندیش را سرمایه اجتماعی و فرهنگی اززشمندی برای مردم این شهرستان دانست و تاکید کرد: همه ما موظفیم با صرف دقیق منافع موقوفات مطابق خواست و اراده واقف، ضمن ترویج این فرهنگ حسنه برای افزایش رضایتمندی مردم تلاش کنیم.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر نیز دراین آیین گفت: این تجهیزات شامل دستگاه‌های برش جمجمه و ابزارهای تخصصی جراحی مغز و اعصاب و ارتوپدی به ارزش ۱۳۰ میلیون تومان از محل موقوفات شادوران سیف‌الدوله خریداری و اهدا شد.

پژمان جعفری افزود: همچنین بخش ۲۵ تختخوابی بیمارستان امام حسین(ع) ملایر به تازگی از محل درآمدهای موقوفه سیف‌الدوله تجهیز و راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به ایجاد بخش موقوفه شادوران سیف‌الدوله در بیمارستان امام حسین(ع) و کمک به بیماران نیازمند، گفت: درهمین ارتباط یک‌هزار و ۲۰۰ مورد کمک‌های موردی تامین دارو و درمان به مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان طی یکسال گذشته به بیماران نیازمند شهرستان اهدا و ۷۰۰ میلیون تومان نیز برای تهیه تجهیزات بیمارستانی همچون ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی هزینه شده است.

۶۳.۵ درصد از اراضی شهرستان ملایر به عنوان یکی از شهرهای برتر کشور در حوزه وقف، موقوفه است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت