وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 19 آبان 1399 ساعت 07:52   |   کد مطلب: 40328
باوجود وعده یک ماهه مسئولان برای بازگشایی صندوق پالایش یکم جهت آغاز معاملات اما همچنان شاهد اختلافات و عدم بازگشایی این صندوق هستیم.

به گزارش نافع، با توجه به این که اواسط مرداد ماه بود که بحث عرضه صندوق دوم ETF تحت عنوان پالایش یکم مطرح شد، اما بعضی از اتفاقات مثل اختلافات  وزارت اقتصاد و  وزارت نفت سبب شد که فروش این سهام به تعویق افتد.

حال بعد از فروش این سهام بازهم شاهد این امر هستیم که علاوه بر فروش در بازگشایی سهم هم به دلایل مختلف  مثل منفی بودن سهام ها، عدم هماهنگی بین مدیر صندوق پلایش یکم با شرکت بورس اوراق بهادار تهران و  سپرده گذاری مرکزی  با مشکل مواجه هستیم به گونه ای که در روز پنجشنبه مدیر امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی  اعلام کرد که سهام داران صندوق پالایش یکم می توانند از روز شنبه به معامله بپردازند.

اما محمود گودرزی معاون بازار شرکت بورس بورس اوراق بهادار تهران  با اعلام خبری این صحبت را به صراحت تکذیب کرد و گفت: در صورتی که اقدامات لازم در شرکت سپرده گذاری مرکزی انجام شود و بعد از تکمیل فرایند قانونی برای قابل معامله شدن، مدیر صندوق پالایشی یکم به شرکت بورس تهران درخواست می‌دهد.

وی ادامه داد: بعد از ارسال درخواست به شرکت بورس تهران، طی یک تا دو روز کاری، فرایند معامله این صندوق فراهم می‌شود و شرکت بورس در اطلاعیه‌ای به سهامداران اطلاع می‌دهد.

معاون بازار شرکت بورس و اوراق بهادار تهران بیان کرد: به محض تکمیل اطلاعات، امکان معامله صندوق فراهم می‌شود، اما روز شنبه امکان معامله واحد‌های این صندوق وجود ندارد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت