وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 9 شهريور 1399 ساعت 16:36   |   کد مطلب: 40069
عزاداری روز تاسوعا و عاشورای حسینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دارالمومنین همدان برگزار شد.

به گزارش نافع، همه ساله با فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، هیأت‌های عزادارای دستجات سینه‌زنی و زنجیرزنی را به خیابان‌ها گسیل می‌کردند تا در غم و اندوه مظلومیت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) بر سر و سینه بکوبند تا اندکی از آلام آنها التیام یابد. اما محرم سال ۱۴۴۲ هجری قمری به دلیل شیوع بیماری کرونا به شکل دیگری برگزار شد و مردم در خانه‌های خود به عزاداری پرداختند و اندکی هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت به هیأت‌ها رفتند.

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و کاهش زمان عزاداری تدبیرهایی بود که به کار گرفته شد تا مراسم حسین(ع) امسال هم با شور و حال همیشگی برگزار شود. 

امسال شبکه‌های اجتماعی و صدا و سیما نقش اساسی در عزاداری‌ها ایفا کردند و دل‌های مردم را به سمت آسمان گسیل کردند تا عزاداری عرشیان خالی از صدای سینه و زنجیر فرشیان نباشد.

اشک‌ها نیز به مانند هر سال جاری شد و همانطور که پیامبر وعده داده بود، حرارت سوگ شهادت حسین همچنان در دل‌ها پرشور ماند و زمین و آسمان به سوگواری پرداختند.

میدان امامزاده عبدالله و مسجد جامع همدان امسال میزبان برخی از عزاداران بود، تا عاشقان حسین در کنار هم به عشق‌بازی با سید و سالار شهیدان پرداختند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت