وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 12 بهمن 1398 ساعت 19:55   |   کد مطلب: 38864
یکی از فرماندهان حشد الشعبی گفت: حاج قاسم در عراق همه را جذب کرد و جذب حداکثری را محقق کرد و به همه آموخت که ابتدا با آمریکا باید جنگید و این مسئله را به‌طور عملی به ما آموخت.

به گزارش نافع، ‌به‌همت 31 هیئت مذهبی و حسینی همایش سلیمانی‌ها با حضور باشکوه مردم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

 در این همایش یکی از فرماندهان حشدالشعبی خطاب به مردم اظهار داشت: ما به شما و رهبر ایران مدیونیم و ناراحت هستیم که فرمانده‌ خود را از دست دادیم چرا که این تشکیلات را به‌خاطر حاج قاسم داریم.

آیت‌الله سیدحمید حسینی تصریح کرد: اگر ایرانیان نبودند معلوم نبود ما در چه حالی بودیم هرچند امروز زخم‌دیده هستیم چرا که فرماندهان خود را از دست دادیم.

وی با بیان خاطره‌ای از شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: در آخرین جلسه‌ای که با حاج قاسم سلیمانی داشتیم از وضعیتی که آمریکا برای ما ایجاد کرده بود ناراحت بودیم و شکایت می‌کردیم و گفتیم که دشمن همه امکانات خود را به صحنه آورده‌ است در حالی که ما توقع نداشتیم که دشمن با این شرایط وارد صحنه شود.

این فرمانده حشدالشعبی ابراز کرد: بعد از سقوط دولت بعث نیروهایی که با صدام مبارزه می‌کردند وارد امور سیاسی و دولت شدند اما ما وارد کار دولت نشدیم آن هم در شرایطی که آمریکا داشت در مملکت شیعه و سرزمین امام حسین(ع) ریشه می‌دواند.‌ آمریکا توانسته در عراق در تمامی عرصه‌ها 4 هزار تشکیلات ایجاد کند که حتی دامنه آن به حوزه علمیه نیز رسیده است.

حسینی با یادآوری اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی در واکنش به سخنان ما گفت "سید، خیلی تاریکش کردی، وضع این‌شکلی نیست‌"، عنوان کرد: این شهید معزز گفت "ما امروز  از تشکیلاتی به‌نام حشد الشعبی برخورداریم که هم در بعد نظامی فعال است هم امنیتی.

وی با اظهار اینکه شهید سلیمانی آن زمان به ما گفت که "شما هم که  120 سازمان رسانه‌ای و تبلیغاتی و غیره دارید"، افزود: ما به شما و رهبر ایران مدیونیم و ناراحت هستیم که فرمانده‌ای مانند حاج قاسم را از دست دادیم چرا که این تشکیلات را به‌خاطر ایشان داریم.

این فرمانده حشدالشعبی با بیان اینکه "من فرمانده‌ای جز حاج قاسم نداشتم و زیر نظر هیچ دولتی نبودم" ادامه داد: اگر حاج قاسم نبود، عراق هم نبود.‌‌‌ این سخن که حاج قاسم "در عراق چه می‌کرد" و ما در ایران به او نیاز داشتیم" و "یا ایران در لبنان چه می‌کند؟"، از سوی دشمن نشئت می‌گیرد.

حسینی با اشاره به اینکه در آغاز انقلاب اسلامی آیت‌الله سید محمدباقر صدر اعلام کرد که "در خمینی ذوب شوید"، ابراز کرد: این شهید معزز نیز به‌دلیل همین فتوا در نهایت  توسط صدام به شهادت رسید.

 این فرمانده حشد الشعبی گفت: حاج قاسم به ما یاد داد که آمریکا و اسرائیل دشمن اصلی هستند در حالی که ما از آمدن آمریکا به‌دلیل از بین بردن صدام خوشحال بودیم و ما نباید بگذاریم آموز‌ه‌های حاج قاسم تضعیف شود.

حسینی با اظهار اینکه "اگر فکر کنیم که صحبت با آمریکا مشکل ما را حل می‌کند اول انحراف است" اضافه کرد: هرگز با آمریکا ننشستیم و از شهید حاج قاسم سلیمانی یاد گرفتیم که دشمن اصلی را فراموش نکنیم به همین دلیل مقاومت را ایجاد کردیم.

وی تصریح کرد: ما گمان می‌کردیم آمریکا برای ما فرشته نجات است در حالی که نمی‌دانستیم که شاگرد رفته و استاد خودش وارد عراق شده است.

این فرمانده حشد الشعبی با بیان اینکه دولت عراق با آمریکا معاهده داشت به همین دلیل نیز آمریکا اعلام کرد که بین سه تا 10 سال می‌توانند داعش را خارج کنند، خاطرنشان کرد: حاج قاسم هسته مقاومت را تشکیل داد به همین دلیل نیز همه آن‌هایی که در حال مبارزه‌اند، سلیمانی‌اند.

وی گفت: حاج قاسم در عراق همه را جذب و جذب حداکثری را محقق کرد و به همه آموخت که ابتدا با آمریکا باید جنگید و این مسئله را به‌طور عملی به ما آموخت.

حسینی با اشاره به اینکه نکته دیگر ایجاد تشکیلات برای عراق بود افزود: حاج قاسم فقط تشکیلات نظامی ایجاد نکرد بلکه تشکیلات فرهنگی و رسانه‌ای ایجاد کرد به‌طوری که ما امروز هیچ کمبودی در این عرصه نداریم چرا که حاج قاسم حتی برای خود نیز جانشینی را مشخص کرده بود.

وی با بیان اینکه "دشمن بداند که چون فرمانده ما را شهید کرده است، ما امروز شکست خوردیم و محزون شدیم" تصریح کرد: در یکی از جلسات حاج قاسم به ما گفت که "چند ساعت کار می‌کنید؟"، یکی از افراد گفت که "16 ساعت کار می‌کنم"، حاج قاسم گفت "من  19 ساعت کار می‌کنم و می‌خواهم شما هم  19  ساعت کار کنید."

وی با اظهار اینکه حاج قاسم تشکیلات استراتژیک در منطقه ایجاد کرده است، تأکید کرد: آمریکا و دست‌نشانده‌های او در منطقه بدانند که در مقابل مکتب حاج قاسم که همانا مکتب خامنه‌ای است، نمی‌توانند بایستند.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاه شما