وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 17 دى 1398 ساعت 22:32   |   کد مطلب: 38672
مردم ولایتمدار ملایر در مراسم بزرگداشت سردارسلیمانی صحنه‌هایی از عشق و ارادت و دلدادگی به «سردار دل‌ها» را خلق کردند و خواستار انتقام خون این شهید سرافراز شدند.

به گزارش نافع، مردم شهیدپرور و ولایی ملایر ظهر امروز سه‌شنبه ۱۷ دی‌ماه عشق و ارادت خود را به سردار دلها به اوج رساندند.

امام جمعه ملایر در این مراسم بین مردم حاضر شد و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت و سردار سلیمانی گفت: سردار بر حق گردن همه ما حق پدری دارد چراکه در همه عرصه ها جلودار و سرباز وفادار ولایت بود.

حجت‌الاسلام محمدباقر برقراری با اشاره به نقش سردار سلیمانی در عرصه‌های مختلف امنیتی و نظامی گفت‌: ایشان در طول عمر بابرکتش نگذاشت غبار غم و اندوه بر چهره رهبر معظم انقلاب بنشیند.

وی ضمن محکوم کردن اقدام احمقانه آمریکا در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی گفت: ایشان تربیت‌یافته گلستان ولایت فقیه بود و امروز شاهد این هستیم که حاج قاسم‌های زیادی در این بوستان تربیت شده‌اند.

امام جمعه ملایر با بیان اینکه باید انتقام خون حاج قاسم سلیمانی را از آمریکای جنایتکار بگیریم گفت: هر انتقامی که از دشمن بگیریم هرگز نمی‌تواند حتی یک قطره خون حاج‌قاسم را جبران کند.

وی با تاکید بر مسئولان گفت: همه باید به ندای رهبر معظم انقلاب گوش دهیم و به این انتقام سخت پایبند باشیم از مسئولان می‌خواهیم تفکر حاج قاسم را مانند علم بر روی دست خود بگیرند.

برقراری با بیان اینکه مهمتر از گریه کردن یاری کردن تفکر ایشان است یادآور شد: تحریم کالاهای خارجی، مبارزه با تفکرات غلط غربی، رعایت حجاب اسلامی و... ادامه تفکر حاج قاسم سلیمانی است و این تفکر باید به عنوان مواد درسی در کتاب‌ها گنجانده شود.

وی خاطرنشان کرد: انتقام خون شهدا حاج قاسم سلیمانی از جنس انتقام مختار ثقفی است، انشاءالله بساط آمریکایی‌ها با این انتقام از منطقه خاورمیانه ریشه‌کن خواهد شد.

امروز همه آمدند و شعار «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست»؛ «مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل» و «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز مهدی صاحب زمان صاحب عزاست امروز» سر دادند.

سردار آسمانی!

اینجا ملایر است و مردم از همان روز اول شنیدن خبر شهادتت، بارانی شدند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند همه آمدند و لبیک یا حسین و لبیک یا ابوالفضل سر دادند.

همه آمدند و در غم از دست دادن تو اشک ریختند گویی یکی از اعضای خانواده خود را از دست داده باشند دیدگان مادران شهدا دیدنی‌تر بود مانند روزی شده بودند که خبر شهادت فرزندانشان را داده بودند شده بودند انگار روز شهادت تو همان روزی بود که روز خبر شهادت فرزندانشان را داده بودند سردار دلها!

همه برای تو برنامه‌ها دارند؛ قرار است از شهر و روستا تا چهلم تو برنامه‌های مختلفی برگزار شود، یادواره‌ها به نام تو برگزار می‌شود، تمام شهر سیاه‌پوش شده است.

یکی از میادین شهر به نام تو نامگذاری شده، قرار است تعدادی از مدارس به نام تو نامگذاری شود، ساختمان دانشگاه ملایر به نام تو مزین شده و چه بسیار پدران و مادرانی که نام فرزندان تازه‌متولد شده خود را به نام بلند و زیبای تو مزین خواهند کرد.

مردم ملایر قدرشناس تواند و چه خوب به یاد دارند سال ۹۵ را که میهمان شهرشان بودی در یادواره ۱۱۰۰ شهید ملایر سخنانت را به یاد دارند آن سخنان زیبا در یاد و خاطره مردم خواهد ماند و مدرسه‌ای را که کلنگ احداثش را به زمین زدی، بدان که فرزندان این آب و خاک یاد و نامت را از یاد نخواهند برد.

سردار دل‌ها! فقط دعایمان کن، دعا کن راه تو را ادامه دهیم، از خط ولایت منحرف نشویم و هرگز زیر بار ظلم نرویم، دعایمان کن بتوانیم سلیمانی دیگری باشیم برای ایران عزیز.

درود بر تو که چه عاشقانه عروج کردی تا خدا، درود بر تو که خستگی را به ستوه آوردی و جان شیرینت را فدا کردی. ببین! بعد از رفتنت قلب‌ ملت ایران و تمام مظلومان جهان در نبود تو پر از غم و اندوه شد، تو رفتی اما راهت ای ابرمرد ادامه دارد.

تو که تواضع و فروتنی‌ات را از مولایت علی(ع) آموخته بودی و در سرزمین علمدار کربلا چون علمدار حسین(ع)، ابوالفضل(ع) پر کشیدی.

حاج‌قاسم عزیز! چه عاشقانه پر کشیدی آنجا که در قنوت‌هایت کنار اروند در جایی که وجب وجبش مزین است به خون هزاران لاله گلگون، از خدا آخرین آرزویت یعنی شهادت را طلب کردی و خداوند چه زیبا تمنایت را شنید و عاشقانه  اجابت کرد دعای تو را و چه مزدی بالاتر از این.

سردار دلها! ببین ملت ایران چقدر عاشقانه دوستت داشتند و دارند، بیدار شو ببین قاسم‌های سلیمانی بعد از تو چگونه فریاد می‌زنند «من یک قاسم سلیمانی‌ام» بیدار شو ببین ملت ایران به زودی از دشمنان و  جنایتکارانی که دستشان به خون مطهر تو آلوده شد انتقام خواهند گرفت؛ ای سردار دلها بیدار شو ببین در جای جای خاک این وطن سوگواری باشکوه برای تو برپا می‌شود!

بیدار شو، نگاه کن ایران چه عاشورایی شده، بیدار شو ببین همه جا بوی حسین(ع)گرفته است. برخیز و ببین که ولی از در غم تو چگونه عزادار شده است تویی که سرباز ولایت بودی و عاشقانه در راه ولایت جان دادی!

ببین مولای زمانمان چگونه در نماز بر پیکر مطهر تو بغضش می‌گیرد و چشمانش در فراق تو بارانی می‌شود ای عمار مولا بیدار شو و ببین چشمان معصوم و متانت فرزندان شهدای مدافع حرم را که یک بار دیگر پدر خود را از دست دادند آنها بعد از رفتن پدرانشان چشم امیدشان به تو بود و امروز که تو رفتی دوباره یتیم شدند اما غمی نیست چراکه امیدشان به مولایشان رهبر عزیزمان است، ببین چگونه در غم تو دوباره می‌گریند مثل روزهایی که از غم از دست دادن پدرانشان  می‌گریستند.

حاج قاسم سلیمانی راه و مکتب تو تمام‌نشدنی است تو ذوالفقار زمان بودی تو آمده بودی خدا برای محافظت دین در برابر ظالمان تو اسطوره‌ای ای جهانی بودی برای همه آزادگان و مظلومان.

آنقدر عزیز بودی که بعد از رهبری محبوب‌ترین فرد در قلب مردم ایران و همه مظلومان و آزادیخواهان دنیا شدی عشق به تو همیشه زنده است و هرگز نخواهد مرد.

شهادتت مبارک ای سردار دلها ای مالک اشتر جبهه‌ها تو رفتی و به کاروان رفقایت پیوستی خودت گفته بودی که سال دیگر فاطمیه در میان ما نیستی تو می‌دانستی تو می‌دانستی که می‌خواهی تا خدا پر بکشی نگاه و کلامت لرزه بر اندام دشمنان اسلام می‌انداخت اما متانت و نگاه و تواضعت برای دوستان، خانواده شهدا و همه ما مهر و محبت بود.

با رفتن تو همه مقاومت عزادار شد با رفتن تو همه عزادار شدند حاج قاسم عزیز چقدر مهربان بودی تمام نشانی مردانگی  همه یک جا در وجودت جمع شده بود.

خداحافظ سردار جاودانه! امروز در آغوش سیدالشهدا آرام می‌گیری و می‌روی در آرامگاه ابدیت برای همیشه بیارامی؛ نامت تا ابد در قلب ایرانیان و همه مظلومان جهان زنده است سردار جاودانگی دل‌ها خدا نگهدار.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت