وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 15 آذر 1398 ساعت 15:02   |   کد مطلب: 38386
امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان همدان:
مسئولان با حضور در در دانشگاه پاسخگوی مطالبات دانشجویی باشند
نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه دانشجو باید همچنان موذن جامعه باشد، گفت: مسئولان با حضور در در دانشگاه پاسخوگوی مطالبات دانشجویی باشند.

به گزارش نافع، آیت الله حبیب الله شعبانی در خطبه های این هفته نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم و در ابتدای سوره مبارکه لقمان به سه ویژگی مهم این کتاب اشاره می کند که سه عبارتند از حکمت، رحمت و هدایت.

وی با بیان اینکه رحمت، تفضل و بخشش الهی است برای رفع نواقص جامعه بشری و کبودهای انسانی برای رسیدن به رشد و سعادت است، افزود: کسانی می توانند به ریسمان الهی چنگ بزنند و از ان بهرمند شوند که در مقام احسان باشند.

امام جمعه همدان گفت: احسان در قران کریم در دو معنا به کار رفته است یکی  نیکی کردن به دیگران و دومین معنا که در سوره لقمان به ان اشاره شده است یعنی کسی که هم فکرش و هم عملش درست باشد .

وی با بیان اینکه افراد محسن به ئمقامی بسیار والا دست پیدا می‌کنند گفت: شرط رسیدن به تمتم مقامات معنوی و قرب الهی از جمله مقام محسنین توجه ویزه به نماز است و محال است کسی بدون نماز به این مقامات دست پیدا کند.
شعبانی در خطبه دوم نماز جمعه همدان با اشاره به برخی اظهارات متفاوت مسئولان از جمله رئیس جمهور ، وزرا و نمایندگان مجلس در خصوص سهمیه بندی بنزین، افزایش قیمت‌ها و پرداخت یارانه، گفت: این برخوردها و سخنان ئضد و نقیض سبب سلب اعتماد مردم از مسئولان می شود.

نماینده ولی فقیه در همدان با تاکید بر اینکه افرادی که در کشور مسئولیت دارند باید مسئولیت تصمیمات خود را بپذیرند و پاسخگو باشند، گفت: برخی سعی دارند بگویند سهمیه بندی بنزین تصمیم رهبری بوده است  و این در حالی است که رهبری معظم صراحتا گفتند که این تصمیم سران قوا بوده است .

وی با بیان اینکه مردم در آشوب های اخیر علی رغم داشتن اعتراض با آشوب طلبان همراهی نکردند گفت: افراد آشوب طلب بسیاری از نیروهای امنیتی و مردم بی گناه ما را به شهادت رسانند و میلیاردها تومان به اموال عمومی خسارت وارد کردند اما مردم هوشیارانه صف خود را از آنها جدا کردند. حال مسئولان باید به فکر این مردم نجیب باشند و مشکلات آنان را حل کنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تبریک روز دانشجو گفت: اگر دانشجویان مطالبه گری نکنند فضا در دست دیگرانی می افتد که دلسوز مردم و کشور نیستند لذا دانشجویان و فرهیختگان نباید مطالبه گری را رها کنند و البته مسئولان باید در دانشگاه حاضر شوند و در بین مردم باشند حرف‌های آنان را بشنوند و پاسخگوی مطالبات آنان باشند.

امام جمعه همدان با تاکید بر حل مشکلات دانشجویان خواستار ایجاد خوابگاه‌های متاهلی در دانشگاه‌ها و تسهیل ازدواج دانشجویی شد و گفت: دانشجویان و جوانان موتور محرکه انقلاب در بیانیه گام دوم هستند لذا باید مورد توجه ویژه باشند.

نماینده ولی فقیه در همدان با اشاره به ثبت نام کاندیداها برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بر اساس روایتی از پیامبر اکرم(ص) اگر کسی مسئولیتی را بپذیرد و بداند که فردی از او توانمندتر برای ان کار هست به خدا و رسولش خیانت کرده است لذا اگر کسی بدون توانمندی وارد عرصه انتخابات شود شرعا حرام است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت