وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 10 آذر 1398 ساعت 08:00   |   کد مطلب: 38330
آیت الله شعبانی در اقدامی ارزشمند و جلسه در شورای فرهنگ عمومی استان، ساختمان نوساز دفتر نماینده ولی فقیه در استان همدان را به مرکز تخصصی تربیت کودک و خانواده اختصاص داد.

به گزارش نافع، درشورای فرهنگ عمومی استان همدان با حضور امام جمعه همدان، استاندار همدان، معاون سیاسی امنیتی استاندار، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی و سایر اعضا در استانداری همدان با دستور کار تشکیل مرکز تخصصی تربیت کودک و خانواده، در سالن شهدای استانداری همدان تشکیل شد.

توجه به مشکلات حوزه کودک و نوجوان و خانواده

نماینده ولی فقیه در استان همدان در شورای فرهنگ عمومی استان با بیان این که برای ایجاد خروجی در شورای فرهنگی استان باید بر روی مسئله‌ها و مشکلات موجود کار شود اظهار داشت: حتی اگر بررسی این مشکلات برای رسیدن به راهکار یک سال هم طول کشید مانعی ندارد.

آیت‌الله شعبانی افزود: حوزه خانواده و نیز کودک نوجوان 2 حوزه بسیار حساس است که باید به صورت جدی بر روی این دو حوزه کار شود.

وی با اشاره به پیشنهادی که در جلسه گذشته شورای فرهنگ عمومی استان مطرح شد گفت: پیشنهاد ما در حوزه کودک و نوجوان ایجاد یک مرکز تخصصی تربیت کودک و نوجوان بود که در این مرکز علاوه بر سیاستگذاری‌ها به صورت تخصصی بر روی تربیت کودک و نوجوان به ویژه تربیت دینی و مذهبی و آموزش مربیان کار شود.

امام جمعه همدان تصریح کرد: مربیان بسیاری در حوزه کودک و نوجوان در سطح استان داریم اما اغلب آموزش دیده نیستند و باید در مسائل دینی و مذهبی آموزش‌های تخصصی را پشت سر بگذارند.

وی با اشاره به این که این مرکز باید در زمینه مشاوره کودک و نوجوان ورود کند تاکید کرد: مراکز مشاوره‌ای در  بحث روانشناسی در سطح استان فعال هستند و منظور از ارائه مشاوره در این مرکز مشاوره تربیتی و مذهبی است.

وی عنوان کرد: مرکز تخصصی تربیت کودک و نوجوان باید بر فعالیت‌هایی که در حوزه کودک و نوجوان در سطح استان انجام می‌شود و برخی آسیب‌زا هستند  نظارت کند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اهمیت خانواده در تعلیم و تربیت اظهار داشت: امروز موضوع طلاق و نیز نوع روابط فرزندان با والدین از موضوعات جدی جامعه و کشور است.

آیت‌الله شعبانی افزود: رشد جمعیت در استان همدان منفی است و در ارزیبابی‌های صورت گرفته در بحث رشد جمعیت استان همدان در رتبه سی‌ام کشور قرار دارد.

وی با اشاره به این که از بعد جمعیتی در 20 سال آینده در استان به مشکل برخواهیم خورد گفت: در بحث افزایش جمعیت فعالیت کمی انجام می‌شود و در این زمینه به ایجاد یک مرکز تخصصی خانواده در همدان نیاز داریم.

امام جمعه همدان با ارائه یک پیشنهاد تصریح کرد: ما برای روشن کردن چراغ اول در این راه حاضریم ساختمان دفتر نماینده ولی فقیه در استان را برای ایجاد مراکز تخصصی کودک و نوجوان و خانواده در اختیار مراکز فرهنگی قرار دهیم.

آیت الله شعبانی تصریح کرد: در کل کشور مرکز تخصصی که تمرکز بر روی تربیت دینی کودک و نوجوان داشته باشد نداریم و همدان می‌تواند در این زمینه به عنوان استان پایلوت در کشور خود را مطرح کند.

ضرورت تدوین آیین‌نامه برای مراکز تخصصی کودک و خانواده

استاندار همدان نیز در شورای فرهنگ عمومی استان همدان اظهار داشت: در حال حاضر دستگاه‌های عریض و طویل و موثری در حوزه کودک و نوجوان در سطح کشور و استان فعالیت می‌کنند.

سیدسعید شاهرخی افزود: کودکان و نوجوانان بخش عمده‌ای از ساعات روز در اختیار مدارس هستند و آموزش و پرورش باید پایگاه اصلی تربیت کودکان و نوجوانان باشد.

وی با قدردانی از پیشنهاد امام جمعه همدان در رابطه با اختصاص ساختمان نماینده ولی فقیه در استان برای ایجاد مراکز تخصصی تربیت کودک و نوجوان و خانواده تاکید کرد: این امر نشان از اهمیت این موضوع در نزد نماینده ولی فقیه در استان همدان دارد.

استاندار همدان با اشاره به این که لازم است یک فرصت زمانی برای تدوین آیین نامه و دستورالعمل این مراکز تخصصی تعیین شود عنوان کرد: اگر این طرح تصویب شود می‌توان برای آن از سازمان امور اجتماعی کشور اعتبار خوبی گرفت.

به گزارش تسنیم امام جمعه همدان که امروز در شورای فرهنگ عمومی دفتر کار خود را در سه طبقه و در مکانی مناسب به امر آموزش تخصصی دینی کودک و خانواده اختصاص داد دفتر کار خود را به محلی قدیمی و کوچکتر انتقال داد، وی همچنین سال قبل از استفاده خودروی ماگزیما امتناع کرد و این خودرو را به استانداری همدان بازگرداند این دو حرکت امام جمعه جوان که کمتر از یکسال است به عنوان نماینده ولی فقیه در استان همدان منصوب شده است بسیار مورد توجه و تحسین مردم قرار گرفته است.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت