وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 9 آذر 1398 ساعت 16:27   |   کد مطلب: 38321
کارشناس باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان از تولید ۷۰۰ کیلوگرم زعفران در این استان خبر داد.

به گزارش نافع، رحیم بیات در گفت‌وگو باخبرنگارما اظهار کرد: در سالجاری ۲۱۵ هکتار از اراضی استان زیرکشت زعفران قرار داشت که از این سطح ۷۰۰ کیلوگرم زعفران برداشت شده است.

وی با اشاره به افزایش سطح زیرکشت زعفران در استان همدان، تصریح کرد: تا سال گذشته نیز ۱۶۱ هکتار از مزارع زیرکشت زعفران قرار داشت که در سالجاری به ۲۱۵ هکتار رسیده است.

بیات با بیان اینکه در سال گذشته ۵۴۷ کیلوگرم زعفران در استان همدان تولید شده است، ادامه داد: شهرستان ملایر  با ۱۰۶ هکتار بیشترین سطح زیرکشت زعفران را در استان به خود اختصاص داده است.

کارشناس باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان همدان یادآور شد: رزن با ۲۲ هکتار دومین شهرستان از نظر سطح زیرکشت زعفران بوده و پس از آن بهار با ۱۷.۴ هکتار و کبودراهنگ ۱۶.۵ هکتار بیشترین سح زیرکشت زعفران را در استان همدان به خود اختصاص داده اند.

وی با تأکید بر اینکه روند کشت زعفران سیر صعودی دارد، بیان کرد: با وجود اینکه وزارتخانه برای کشت زعفران در استان برنامه‌ای ارائه نداده اما کشت زعفران در این استان روند صعودی داشته است.

بیات خاطرنشان کرد: متقاضیان کشت زعفران در استان می‌توانند با مراجعه به اداره جهادکشاورزی شهرستان ها از دریافت پیاز زعفران و تسهیلات بانکی بهره‌مند شوند.

انتهای  پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت