وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 16 آبان 1398 ساعت 16:22   |   کد مطلب: 38119
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه تئاتر امروز عرصه فرهنگی و تربیتی پیدا کرده است گفت: تئاتر از حالت سرگرمی تبدیل ابزاری برای تربیت شده است و این موضوع اهمیت نظارت‌ها بر محتوا را دوچندان می کند.

به گزارش نافع، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در دیدار با ستاد اجرایی بیست و ششمین دوره جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با اشاره به همزمانی شروع جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در استان همدان با سالروز آغاز امامت حضرت حجت(عج) خاطر نشان کرد: امیدواریم این تداخل مایه خیر و برکت برای استان و برای کودکان ما باشد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از این فرصت یادآور شد: این جشنواره فرصت مناسبی است که با برنامه‌ریزی  صنعت اول استان که گردشگری است مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: باید با انجام یک برنامه‌ریزی دقیق شرایطی را فراهم کنیم تا مهمانان این برنامه از اماکن دیدنی استان بازدید داشته باشند چرا که پس از مراسم هر یک از این افراد، خودشان به عنوان مبلغی برای صنعت گردشگری استان می توانند فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه در کنار بحث گردشگری ما نیز باید فرهنگ خودمان را به این افراد القا کنیم گفت: متاسفانه ما هیچ برنامه‌ای در این زمینه نداریم.

شعبانی تصریح کرد: با حضور گردشگران امکان دارد جامعه از فرهنگ آنها متاثر شود در حالی که این وظیفه ماست که فرهنگ غنی خودمان را به آنها القا کنیم.

وی با اشاره به حضور راهنمایان روحانی در کنار گردشگرانی خارجی در شهر قم یادآور شد: در قم در کنار گردشگران یک روحانی مسلط به زبان حضور دارد تا به صورت مناسب فرهنگ اسلامی و ملی ما را به آنها معرفی کند.

امام جمعه همدان برگزاری جشنواره در استان را فرصتی مناسب در ابعاد مختلف دانست و گفت: با تصحیح ذهنیت این گردشگران باید با تبلیغات سوئی که از سوی دشمن علیه ما شده است مقابله کرد.

وی با تاکید بر این که استفاده درست از این ظرفیت نیازمند برنامه‌ریزی دقیق است بیان کرد: در بحث تئاترها برخی از موارد محتوایی که اجرا می‌شود صرفا سرگرم‌کننده است که آسیب فرهنگی به ذهنیت کودک و نوجوان دارد.

شعبانی ادامه داد: گاهی محتوای تئاتر به جایی نمی‌رسد و اینکه القائات افسردگی و تشویق به برخی از موارد می‌کند لذا نیازمند نظارت اجمالی بر اجرای تئاترها هستیم.

وی با اشاره به اینکه تئاتر امروز عرصه فرهنگی و تربیتی پیدا کرده است اظهار کرد: تئاتر از حالت سرگرمی تبدیل ابزاری برای تربیت شده است و این اهمیت نظارت ها بر محتوا را دوچندان می کند چراکه کودک زمانی که تئاتری را می‌بیند به دنبال آن است که از آن برداشت کند.

امام جمعه همدان در طول اجرای جشنواره حفط شئونات را ضروری عنوان کرد و گفت: البته با وجود آنکه این جشنواره مربوط به خانواده‌ها و کودک و نوجوان است طبیعتا به سمت خیلی از موضوعات کشیده نمی‌شود اما در عین حال نباید در این زمینه نیز غافل شویم.

وی با بیان این که امیدواریم این جشوراه مایه خیر و برکت از جهات مختلف برای استان باشد و به وضعیت اقتصادی استان کمک کند خاطرنشان کرد: مسوولان این جشنواره به خاطر داشته باشند که اگر نیاز به شفاف‌سازی در بحث هزینه‌ها به وجود آمد خوب است که اطلاع‌رسانی در این زمینه نیز انجام شود تا شائبه‌هایی ایجاد نشود.
منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما