وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 24 شهريور 1398 ساعت 14:35   |   کد مطلب: 37698
مشاور فرمانده یگان‌های ویژه ناجا:
اقتدار و آرامش امروز کشور، مدیون خون شهدا است
مشاور فرمانده یگان‌های ویژه ناجا گفت: امروز هرآنچه داریم اعم از آرامش، امنیت و اقتدار به علت فداکاری شهدا بوده و پیشرفت و کشور مدیون خون شهدا است.

به گزارش نافع، سردار یحیی حسین‌خانی ظهر یکشنبه ۲۴ شهریورماه در مراسم گرامیداشت ۳۳ شهید یگان ویژه استان همدان، عنوان کرد: به پاس قدردانی از شهدا نخستین مراسم یادواره هزار و ۲۰۰ شهید دوران دفاع مقدس یگان‌های ویژه ناجا در سال ۹۵ در استان‌های سراسر کشور برگزار شد و امسال برای دومین بار یادواره این شهدا تا به امروز در چندین استان کشور برگزار شده و استان همدان، دهمین استان برگزارکننده این یادواره است.
وی در رابطه با پیشنیه شکل‌گیری یگان‌های ویژه ناجا بیان کرد: کمیته انقلاب اسلامی با تشکیل لشکر روح الله در دوران دفاع مقدس و جبهه‌های جنگ حضور پیدا کردند و در سال ۱۳۷۰ لشکر روح الله با عنوان یگان ویژه ناجا برای خدمت رسانی در کشور شکل گرفت.
نماینده فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با بیان اینکه این حرف شعار نیست که هر آنچه امروز اعم از آرامش، امنیت و اقتدار داریم به علت فداکاری شهدا است، اظهار کرد: خبر‌هایی که این روزها از نیروهای مسلح به ویژه سپاه از اقتدار کشور منعکس می‌شود در مخیله دشمن هم نمی‌جنگد به طوریکه با همین اقتدار پهپاد جاسوسی با موشک ایرانی ساقط می‌شود که همه اینها حاصل خون شهدا است.
وی با بیان اینکه هنگامی که کشتی ما توسط انگلیسی‌ها توقیف شد این‌ رژیم خبیث باور نمی‌کردند که کشتی‌هایشان توقیف شود، ادامه داد: هر آنچه از اقتدار برای کشور ما فراهم شده مدیون شهدا و سختی‌هایی است که آنان کشیده‌اند.
حسین خانی با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس ما لحظه‌ای برای کشورگشایی نجنگیدم اما دوران سختی را‌ پشت سر گذاشتیم و مقتدرانه و شجاعانه به این پیروزی دست پیدا ‌کردیم، یادآور شد: در حال حاضر با جنگ اقتصادی مواجه هستیم، به گفته مقام معظم رهبری پیچ‌های سختی را در پیش رو داریم و برخی‌ها را نیز پشت سر گذاشتیم.
نماینده فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در پایان خاطرنشان کرد: این مراسم تا پایان مهرماه در سراسر کشور ادامه پیدا خواهد کرد و اختتامیه این مراسم در آبان ماه در تهران برگزار خواهد شد.
سرهنگ‌ محسن پناهی، فرمانده یگان ویژه استان همدان نیز اظهار کرد: بدون شک همه ما مدیون شهدا هستیم که با اهدای خون خود بنیانگذار امنیت کشور هستند، لشکر ۲۸ روح الله در زمان ۸ سال دفاع مقدس و بعد از آن‌ با نام تیپ موسی بی جعفر(ع) مجاهدانه در برابر دشمن و توطئه‌های آن ایستادند.
وی قیام و نهضت انقلاب اسلامی را برگرفته از قیام امام حسین(ع) دانست و ادامه داد: مقام معظم رهبری یکی از وظایف ذاتی نیروی انتظامی را حفظ ارزش‌های کشور دانسته‌اند که بخشی از این ارزش‌ها، حفظ یاد و خاطره شهدا است.
فرمانده یگان ویژه استان همدان عنوان کرد: در راستای این دستور رهبر معظم انقلاب یگان‌های ویژه ناجا از این غافله جا‌نمانده و با برگزاری این یادواره در سراسر کشور دین خود را به کشور و شهدا ادا خواهند کرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: ما از شهدا درس و معرفت می‌گیریم و راه سعادت و هم نشینی با امام حسین‌(ع) را آموختن این معرفت می‌دانیم.
منبع:تسنیم
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما