وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 16 شهريور 1398 ساعت 06:24   |   کد مطلب: 37592
مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان و عضو خبرگان رهبری گفت: استکبار ستیزی و ظلم ستیزی یکی از بزرگترین درس های امام حسین (ع) از قیام عاشورا است.

به گزارش نافع، آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی عصر جمعه در آئین استقبال از پرچم مقدس حرمین شریف حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت ابالفضل العباس(ع) در جمع عزادارن حسینی در محل پیاده راه امام خمینی (ره) بیان کرد: وظیفه اصلی پیروان سیدالهشدا(ع) پیگیری اهداف امام حسین(ع) است.

وی بیان کرد: بزرگترین و نخستین درس امام حسین(ع) برای ممالک اسلامی از جمله کشورمان درس گرفتن از عاشورا و استکبار ستیزی است چرا که سید الشهدا (ع) در برابر مستکبر زمانش ایستاد.

مدیر حوزه های علمیه استان همدان بیان کرد: یزید زمان، امام حسین(ع) را مخیل کرده بود که بین شمشیر یا ذلت و بیعت و کنار آمدن با طاغوت یکی را انتخاب کند اما درس امام حسین(ع) هیهات من ذلت بود. 

آیت الله موسوی اصفهانی اظهار داشت: خداوند و رسول خدا (ص) نخواسته اند که ما با طاغوت کنار بیاییم و  دست در دست یزیدیان زمان بگذاریم.

وی تاکید کرد: استکبار ستیزی درس بزرگی است که در ۴۰ سال گذشته به برکت انقلاب و رهبری های امام راحل و خلف شایسته ایشان در جبهه مقامت، مقابل تمام تهدیدها ایستاده اند و این درس بزرگ همه ساله در محرم و عاشورا تکرار می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری، احیای نماز و توجه به نماز اول وقت، دفاع از آمران به معروف و ناهیان از منکر و توجه به مساله حجاب را از ویژگی های پیروان امام حسین (ع) دانست.

موسوی اصفهانی تاکید کرد: نباید به بهانه اثر گذار نبودن امر به معروف و نهی از منکر که دفاع کردن خط سید الشهدا است، در احیای این فرایض کوتاهی کنیم؛ مردم باید این فرایض را احیای کنند تا حتی در صورت نداشتن اثر، به وظیفه الهی عمل کرده باشند.

وی بیان کرد: مساله حجاب تنها مختص به مجالس امام حسین(ع)، محرم، اماکن مقدسه کربلا، مشهد و مراکز دینی نیست بلکه حجاب از نامحرم در تمامی شرایط لازم است.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت