آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 23 تير 1398 ساعت 08:29   |   کد مطلب: 37082
نماینده ولی فقیه در استان گفت: عدم وجود مدیریت علمی و مطالعات فرهنگی برای کشور خسارت بار است.

به گزارش نافع، آیت الله حبیب الله شعبانی در دیدار با رئیس و مدیران سازمان برنامه و بودجه استان همدان با تشکر از زحمات صورت گرفته توسط این اداره اظهار داشت: با مطالعات صورت گرفته در سند راهبردی، باید به آینده ای روشن در استان امیدوار باشیم.

امام جمعه همدان افزود: توسعه بدون در نظر گرفتن مدیریت علمی و انجام تحقیقات لازم، هیچگاه پیش نخواهد رفت و این ضعفی است که در رده‌های مختلف مدیریتی با آن مواجه بوده و هستیم.

وی با تاکید بر این که باید با نبود مدیریت علمی مقابله کرد، ابراز کرد: متاسفانه با وجود نبود مدیریت علمی تصمیم‌هایی هم گرفته و عملیاتی می‌شود که مشکلات بسیاری را ایجاد می کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: البته لازم به ذکر است در کنار مدیریت علمی نیازمند به مطالعات فرهنگی نیز هستیم که این مهم نیز متاسفانه غالبا نادیده گرفته می شود.

وی با اشاره  سند راهبردی استان که چندی پیش تدوین شد، بیان کرد: با وجود زحماتی که برای تدوین این سند کشیده شده است امیدواریم در مرحله اجرایی هم به خوبی استان موفق باشد و شاهد اجرایی شدن آن باشیم.

شعبانی عنوان کرد: سند های بسیاری خوبی همچون سند تحول بنیادی آموزش و پرورش توسط پژوهشگران تدوین شده است که هیچ گاه آن ها اجرایی نشده و این ضعف بزرگ دیگری در این زمینه است.

وی با بیان این که در روند نوشتن سند هم باید همه ابعاد در نظر گرفته شود تصریح کرد: سند های موجود هم باید به نوعی نوشته شود که قابلیت عملیاتی شدن را دارا باشد در غیر این صورت سرنوشتی همچون سند بانکی ما که در سال 62 تصویب شده است خواهند داشت که در آن هیچ مشکل شرعی وجود ندارد اما بنا به دلایلی تا به حال اجرایی و عملیاتی نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان  نظارت بر روند انجام کارها را مهم دانست و گفت: امیدواریم افراد و مدیرانی که باید اجرا کننده این سند باشند به صورت عملی به اجرای آن پایبند باشند و تنها به نوشتن سند اکتفا نکنیم.

وی در زمینه مدیریت بودجه توجه به ضرورت ها را خواستار شد و افزود: علمای قدیم در مباحث بیت المال از اولویت ها شروع نمی کردند بلکه توجه اصلی ان ها ضروریت ها بود و به نظر می رسد امروز ما نیز باید در روند مدیریت بیت المال از ضروریت ها شروع کنیم.

امما جمعه همدان بیان کرد: بعضی از ردیف بودجه های ما جز اولویت ها و دارای محسناتی است اما اگر دقیق به آنها نگاه کنیم متوجه می شویم که بعضی از آنها توجیه شرعی ندارند و نیازمند این هستند که روی آنها کار اساسی صورت گیرد و یا به طور مثال به شرکت های خصوصی واگذار شود.

وی  با تاکید بر این که عرصه توسعه نباید جنبه جناحی و سیاسی پیدا کند، ابراز کرد: نباید با چرخش چرخونه سیاست موضوعاتی همچون توسعه کشور تحت تاثیر قرار گیرند چرا که اگر این اتفاق بیوفتد اولین آسیبش را مردم خواهند دید.
منبع:تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت