وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 20 تير 1398 ساعت 09:11   |   کد مطلب: 37058
مبلغ اعزامی کاروان زیرسایه خورشید با بیان اینکه هر رسانه می تواند یک پیام رسان و مبلغ رضوی شود، گفت: دو هزار و 100 برنامه در سراسر کشور با حضور کاروان زیر سایه خورشید در دست اجرا است.

به گزارش نافع، به مناسبت دهه کرامت، پرچم ۱۴۴ متری مزین و متبرک به نام مبارک حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام، چند روزی است همراه با خدام مهمان مردم  همدان در سراسر استان شده اند و این پرچم متبرک در نقاط مختلف به اهتزاز در آمده است.

در این باره «سید حسین محتشمی» مبلغ اعزامی کاروان زیرسایه خورشید در جمع فعالان فضای مجازی در همدان گفت: انتظار از فضای مجازی و خبرگزاری ها این است که با پوشش اخبار و برنامه زیر سایه خورشید ارتباط عمیق تری بین مردم و فضای معنوی این برنامه ها ایجاد کنند، چرا که خبرنگاران رسالت سنگینی برای اشاعه سیره اهل ببیت(ع) دارند.

وی به اجرای 140 برنامه توسط گروه اعزامی خدام در استان همدان در دهه کرامت خبر داد و اظهار کرد: گرچه در طول سال از برنامه های مختلف مذهبی استفاده می کنیم اما ما می توانیم از این فرصت ها نهایت بهره را ببریم.

این خادم حرم رضوی با بیان اینکه 80 گروه از خدام حرم رضوی به استان های مختلف ایران و هفت گروه نیز به سایر کشورها در دهه کرامت سال جاری اعزام شده اند، افزود: در این دهه دو هزار و 100برنامه توسط این گروه ها در قالب برنامه زیر سایه خورشید در دست اجرا است.

محتشمی تصریح کرد: دیدار ما به عنوان نمایندگانی از استان قدس رضوی با اقشار مختلف مردم است، با محرومان، نخبگان عرصه های مختلف، تولیدکنندگان و حتی صنعتگران و حضور پرشور مردم در این برنامه ها و دیدن ریخته شدن اشک شوق آن ها و متحول شدن دلهایشان فضای معنوی خاصی ایجاد می کند.

وی  عنوان کرد: عمده برنامه های کاروان زیر سایه خورشید مانند سایر فعالیت های مذهبی به صورت خودجوش و مردمی انجام می شود که نشأت گرفته از عشق و ارادات آنان به ولایت و امامت است.

این مبلغ اعزامی کاروان زیرسایه خورشید با اشاره به اینکه رسانه ها و خبرنگاران رسالت عظیمی بر دوش دارند، گفت: خبرنگاری به عنوان یکی از مشاغل سخت محسوب می شود چرا که انتشار یک خبر می تواند جامعه ای را رو به جلو ببرد و یا برهم بریزد.

محتشمی با تأکید بر اینکه هر رسانه می تواند مبلغ رضوی باشد، تصریح کرد: بسیاری از صحنه ها و دیدارهای مردم با پرچم متبرک به نام امام رضا(ع) که از آستان قدس آمده است، تماشایی و منقلب کننده دل ها و جان هاست.

وی ادامه داد: اشک های شوقی که با بوسه بر پرچم رضوی ریخته و دل هایی که به یکدیگر وصل می شود و کینه و ها و مدورت ها را دور می ریزند، همه و همه نشان دهنده رشد معنویت در جامعه ما است.

این مبلغ اعزامی کاروان زیرسایه خورشید با بیان اینکه همه ائمه برای ما در جایگاه والایی قرار دارند و از آنجا که حرم رضوی در ایران اسلامی قرار دارد، وظیفه ما در معرفی سیره ایشان ببیشتر می شود، اظهار کرد: فعالان فضای مجازی پیام رسانان ویژه رضوی شوند تا این عشق و دلدادگی به ائمه علیهم السلام همه گیر تر از همیشه شود.

زنگنه

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت