وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 12 خرداد 1398 ساعت 14:40   |   کد مطلب: 36604
در همایش استفاده از پهبادها در عرصه کشاورزی به نکات قابل توجه در بهره برداری از این پهبادها پرداخته شد .

به گزارش نافع، کشکولی مدیر عامل شرکت های اسکای گفت؛این شرکت  دو متولی مهم دارد که یکی صنعت هوا فضا است و دیگری جهاد کشاورزی است در هر استان استانداری باید از بعد امنیتی این مساله را رصد کند و ما هم پیرو همین برنامه با های اسکای به معنی سلام اسمان کار خود را در استان آغاز کردیم .

 وی ادامه داد؛ سه شرکت در های اسکای ادغام شده است و ۵۵ نفر در تیم هستند از خلبان ها گرفته تا گرایش های مختلف کشاورزی در این تیم قرار دارند .

 

 کشکولی گفت ؛ پهباد یکی از شغل هایی است که می تواند کمک کند و در اشتغال زایی کاری از پیش برود چرا که پهباد وسیله ای است که از تمام رشته های مختلف در ان استفاده کرد .

مدیر عامل شرکت های اسکای اظهار داشت؛ ۷ سال پیش یک مدل پهباد وارد کردیم و بعد تصمیم گرفتیم خودمان بسازیم و امروز ۷۰ درصد پهباد مثل موتور و نرم افزاری را توانسته ایم بسازیم .

کشکولی بیان کرد؛ حداقل ۶ مدل پهباد داریم که دو مدل وارداتی است و ۴ مورد ان داخلی است .

وی افزود؛ هم اکنون در ۱۶ استان کشور از پهبادهای  سمپاش برای کشاورزی استفاده می شود.

 

کشکولی بیان کرد؛ پهبادها به سه صورت دستی نیمه هوشمند و هوشمند استفاده می شود و مبلغ ان بین ۹۰ تا ۱۲۰ میلیون است که ۸۰ درصد ان را جهاد وام می دهد.

پهبادها یک کیلومتر و نیم برد دارد به طول و ۵۰۰ متر ارتفاع که به لحاظ امنیتی مشکل دارد و قرار است پهبادهای جدید با برد ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلومتر ساخته شوند .

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت