آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 10 خرداد 1398 ساعت 15:21   |   کد مطلب: 36578
حاشیه نگاری راهپیمایی مردم همدان در روز قدس:
«دفاع دارالمومنین از آرمان فلسطین»
مردم «دارالمومنین» و «دارالمجاهدین» همدان در روز قدس پیام ایستادگی و مقاومت را بار دیگر فریاد زدند.

به گزارش نافع،  شعار راهپیمایی امسال روز قدس «نه به معامله قرن» بود، مردم همدان نه تنها به معامله‌ی کثیف قرن نه گفتند بلکه «مقاومت پر افتخار قرن» را نیز فریاد زدند.
 همه مردم با هر گرایش فکری و سیاسی آمده بودند تا ثابت کنند «آرمان فلسطین و قدس شریف نابود شدنی نیست.» مردم تاریخ ساز و بصیر همدان وحدت در عین کثرت را به نمایش گذاشتند، تعلقات سیاسی، مذهبی و تفکرات شخصی افراد امروز رنگ باخته و همه یک رنگ و یک صدا نفرت و انزجار خود را از صهیونیست های اشغالگر فریاد زدند.
 همه آمدند برای دفاع از انسانیت برای دفاع از آرمان‌ها، برای دفاع از مظلوم ترین ملت تاریخ، فلسطین.

 مردم همدان بار دیگر دینداری و تدین خود را نشان دادند، نشان دادند که نه تهدید نه تحریم و نه فشار های اقتصادی نمی تواند آنها را از آرمان‌هایشان، اصولشان، دینشان و مکتبشان بازدارد و این را در چهره پیرمرد ۸۰ ساله که با عصا حرکت می کرد و کودک هشت ساله ای که پلاکارد «القدس لنا» در دست داشت تا  زن و مردی که عاشق مبارزه با صهیونیست ها بودند می توان تماشا کرد.
پلاکاردهایی با شعارهای ایستادگی، مقاومت و مبارزه در دستان راهپیمایان نشان از عزم راسخ، مسیر درست و گام های استوار مردم بود.
 شعارهای مقاومت نظیر: «ملت عاشق مبارزه با صهیونیست ها است»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل»، «اسرائیل نابود است فلسطین پیروز است» در دستان مردم همدان خودنمایی می کرد.
مهمتر از شعارهای زبانی و پلاکارد ها
 حضور «دهه هشتادی ها» و «هفتادی ها» چشمگیر بود که فریادشان نشان دهنده عزمشان، مشت های گره کرده شان نشان‌دهنده پایداریشان بود.
«آری با همین نسل و با مبارزه همین نسل، اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید.»

مردم «دارالمومنین» و «دار المجاهدین» بار دیگر با ملت مظلوم فلسطین همدردی کردند و حمایت خود را از مقاومت سردادند، پرچم ایران اسلامی در کنار پرچم فلسطین اشغالی نوید دهنده این همدردی و حمایت بود.
پشت سرم را نگاه می کنم انتهای جمعیت نمایان نیست و به چهارراه شریعتی که می رسیم دیگر جای سوزن انداختن نبود. لشکر سیاهپوش گویی می خواهد با زبان روزه و با شعارهای انقلابی از کربلا به قدس برسد، آری مگر خمینی کبیر به شهدای بصیر نگفت که «راه قدس از کربلا می گذرد»
بسم الله حال که کربلا کربلای حسین است چرا قدس قبله مسلمین نباشد.
آری «سحر نزدیک است و وعده الهی تخلف ناپذیر.»
 شعارها و فریادهای مردم دارالجهاد  خواب را از صهیونیست ها ربوده و مردم با زبان روزه در گرما، بیشتر و پرشورتر از ۲۲بهمنی که در سرما بود حضور داشتند، با خود فکر می کنم لابد خدا می‌خواهد مردم همدان را در برهه های مختلف امتحان کند که راهپیمایی ۲۲بهمن را در سرما و زیر برف و باران و راهپیمایی روز قدس را با زبان روزه و در گرما برگزار می کنند! چنان که می فرماید: «وَ نَبْلُوکمْ بِالشَّرِّ وَ الْخَیرِ فِتْنَةً» (انبیا ۳۵). ما شماها را با شر و خیر می آزمائیم.

حضور مردم در ۲۲بهمن تماشایی شد و اما حضور مردم در روز قدس هم تماشایی و هم ماندگار خواهد شد.
مردم با حضور شکوهمندانه و قاطعانه شان و شعارهایشان فریاد زدند که مهمترین مسئله جهان اسلام مسئله فلسطین است.
  دهه هشتادی ها و هفتادی ها پرشورتر و بصیرتر حضور داشتند و دفاع از آرمان فلسطین و قدس را با صدای رسا در پشت شعارهای کوبنده و انقلابی نشان می‌دادند، «القدس لنا» در دستان دو کودک دیده می‌شود،  پیر مردی که در دستش «تسبیح» دارد پلاکارد «من عاشق مبارزه با صهیونیست ها هستم» را با خود همراه دارد.
 «مرگ بر اسرائیل» نیز هر لحظه در بین جمعیتی که همانند پرچم مقدس جمهوری اسلامی موج می زند طنین انداز می شود.
عکس امام خمینی و امام خامنه ای و حاج قاسم سلیمانی هم در دستان جوانان و نوجوانان نمایان است.
بدون شک امسال هم مردم همدان در دفاع از آرمان‌های امام خمینی و امام خامنه ای سنگ تمام گذاشتند و ثابت کردند که «فلسطين راه گم كرده خود را از راه برائت ما يافت. و ديديم كه در اين مبارزه چطور حصارهاى آهنين فروريخت، و چگونه خون بر شمشير و ايمان بر كفر و فرياد بر گلوله پيروز شد، و چطور خواب بنى اسرائيل در تصرف از نيل تا فرات آشفته گشت، و دوباره كوكب دريه فلسطين از شجره مباركه لاشرقية ولاغربية ما برافروخت. و امروز به همان‌گونه كه فعاليتهاى وسيعى در سراسر جهان براى به سازش كشيدن ما با كفر و شرك در جريان است، براى خاموش كردن شعله هاى خشم ملت مسلمان فلسطين نيز به همان شكل ادامه دارد. و اين تنها يك نمونه از پيشرفت انقلاب است.
 مردم همدان امروز با حضور مقتدرانه و شکوهمندانه نشان داد که پیرو راستین مکتب پیر جماران است که گفت: «ما مى گوييم تا شرك و كفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستيم. مابر سر شهر و ممل

كت با كسى دعوا نداريم. ما تصميم داريم پرچم لا اله الا اللّه را بر قلل رفيع كرامت و بزرگوارى به اهتزاز درآوريم.»

راهپیمایی به دقایق آخر خود نزدیک شده و گرمای آفتاب به اوج خود رسیده، مردم دارالمومنین نیز برای اقامه نماز جمعه به سمت محل اقامه نماز می روند تا این حضور و شکوه را تکمیل کنند.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت