وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 17 ارديبهشت 1398 ساعت 14:16   |   کد مطلب: 36226
مدیر روابط عمومی نمایشگاه می گوید: مجوز چاپ با ارشاد است و برای عرضه مجوزی نمی خواهد.

 ارشاد چه جوابی دارد؟به گزارش نافع،نوزدهمین نمایشگاه مواد غذایی در حالی آخرین روز کاری پر بار خود را با استقبال بی نظیر مردم سپری می کند که نه خبری از سازماندهی غرفه های سازمان صنعت معدن و تجارت برای توزیع قند و شکر است و نه خبری از کتاب هایی است که بتواند روح انسان را جلا بخشد، کتابی که در کنار مواد غذایی بعنوان غذای روح بشر شناخته می شود.
در این نمایشگاه که به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان از 11 تا 17 اردیبهشت  در نمایشگاه بین المللی همدان دایر است  هم شاهد تشکیل صف های طویل برای خرید قند و شکر و هم شاهد عرض اندام کتاب های پریزیدنت ترامپ بودیم . کتاب هایی از دونالد ترامپ و افکار سرمایه دارانه او و کتاب هایی با سرفصل هایی با عنوان اراجیف!
 سوال این است چه کسانی و چه ذی نفعانی برای انتشار کتاب های ترامپ که در نقطه اوج لیبرالیسم و کاپیتالیسم ایستاده سر و کله می شکنند؟
آیا بزک نماد و نماینده کشوری که دشمن اصلی جمهوری اسلامی است تقدیس کردن آن نیست؟
چرا باید فردی که فضاحت اخلاقی او زبانزد جهانی است و بی محابا و متهورانه بی اخلاقی خود را فریاد می زند به عنوان الگوی موفق نشان داده شود؟
از مدیر روابط عمومی نمایشگاه علت تشکیل صفوف و وجود کتاب های ترامپ را چویبا شدم ، می گوید: ما در  مورد تشکیل صف های طویل هیچ تقصیری نداریم. ما فقط موظف بودیم که غرفه ها را در اختیارشان بگذاریم و اینکه مدیریت عرضه کالای قند و شکر توسط سازمان صنعت معدن و تجارت چگونه و به چه اندازه باشد در اختیار ما نبوده است.
علی اصغر رحمانی با اشاره به کتاب های موجود در این نمایشگاه عنوان کرد: ما در نمایشگاه های آخری که داشتیم برای فرهنگ سازی و رواج کتاب خوانی غرفه هایی را برای این منظور ایجاد کردیم  و عرضه کتاب هم در نمایشگاه بی ارتباط نیست.
وی ادامه داد: کتابی که از ارشاد مجوز چاپ دارد دیگر برای عرضه مجوز نمی خواهد و ما کتاب غیر قانونی  و غیر مجاز را توزیع نمی کنیم و با تخلفاتی که در نمایشگاه باشد برخورد می کنیم و جلوی آن را می گیریم.

 بنابراین افکار عمومی منتظر پاسخ متولیان فرهنگی علی الخصوص ارشاد برای صدور مجور چنین کتاب هایی است و اینکه آیا ارشاد برای این صدور مجوز و نظارت  پاسخ درخور و قابل قبولی برای افکار عمومی دارد یا خیر؟
آیا ارشاد برای چاپ این قبیل کتاب ها نظارتی دارد و به چه دلایلی و با چه توجیهاتی برای این کتاب ها مجوز صادر می کند؟ این سوالی است که افکار عمومی انتظار دارد تا پاسخ آن را از زبان متولیان حوزه کتاب و فرهنگ بشنود.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت