وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 12 ارديبهشت 1398 ساعت 12:49   |   کد مطلب: 36133
وزیر آموزش و پرورش در خصوص توصیه های مکرر مقام معظم رهبری در خصوص سند 2030 گفت: امثال این اسناد تیشه به ریشه هویت خواهد زد و همان سیطره ای است که استعمار برای خالی کردن ظرف هویتی ما در پیش گرفته است و با این مقصد است که هویت خودش را در این ظرف میخواهد جای دهد.

به گزارش نافع، محمد بطحایی در یادواره 212 شهدای فرهنگی همدان ضمن گرامیداشت یاد امام راحل, شهدا و همچنین رشادت های سردار شهید همدانی  با بیان اینکه ما در آموزش و پرورش یکی از مهمترین کارکردها و اهدافی که دنبال میکنیم هویت یابی و هویت بخشی به دانش آموزان است افزود: تعمیق هویت به دانش آموزان یکی از بالاترین اهداف ما در دوران مدرسه است.

وزیر آموزش وپرورش افزود: وقتی تعریف از هویت میشود, همین ویژگی های اخلاقی و فردی است که هویت فرد را میسازد و وفتی از کسی میپرسید چه کسی هستی پاسخ این سوال را هویت تعیین میکند.

وی با بیان اینکه ارزش های افراد همه در مجموعه هویت شکل میگیرد افزود: این هویت ریشه در سنت ها, اعتقادات و ایمان افراد دارد و این موضوعات است که هویت افراد را میسازد.

بطحایی با اشاره به اینکه هویت است که بین افراد در جوامع مختلف تفاوت ایجاد میکند افزود: در بخش عمده وظیفه ما معلمین این است که هویت دانش آموزان را تقویت و آنها را با هویتشان اشنا و عمق ببخشیم و هویت آینده زندگی آنها را تامین کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه دیگرجنگ های نظامی و اقتصادی تاثیر پایداری برای استعمار ندارد و نمیتواند تا ابد ماندگار شوند تصریح کرد: استعمار ممکن به طور مثال برای 50 سال بتواند سیطره خودش را ب یک جامعه بیندازد اما تجربه نشان داده با این ابزارها امکان سیطره برایشان وجود ندارد.

استعمارگران در صدد تغییر هویت هستند
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تنها راهی که امروز زورگویان و استعمارگران به آن رسیدند این است که هویت افراد را تغییر دهند گفت : آنها درصددند که هویت ما را  مطابق با هویت مورد نظر خودشان بکنند و برای اینکه بین یک خداپرست و بی دین و .... تفاوتی نباشد میخواهند هویت را از ما بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه گرفتن هویت شاه کلید استعمار در دوران جدید است افزود: مقام معظم رهبری در این خصوص بسیار تاکید داشتند و فرموده اند کسانی که میخواهند در مجموعه تعلیم و تربیت نقش موثری ایفا کنند جنگ بین هویت ها را جدی بگیرند.

 

بطحایی با اشاره به اینکه در عرصه  تربیت و تعلیم  یک جنگ هویتی برپاست افزود: جنگی بین هویت ایرانی اسلامی و هویتی که استعمار درصدد القا ان هستند وجود دارد, چرا که اگر یک جوان احساس هویت کند  از سستی نجات پیداخواهد کرد.

 

وی اظهار کرد:" اگر در این جنگ آموزش و پرورش و ما معلمین تمام تلاشمان را کنیم  این تلاشمان ناظر بر امروز و فردا نیست و مشارکت در این جنگ یعنی سرباز بودن و ناظر بر حیات و آینده بقای جمهوری اسلامی است.

 

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: ما گاهی وقتها از بعضی نشانه ها در کوچه و خیابان یک مقدار غفلت میکنیم و فکر میکنیم با رفع این نشانه ها میتوانیم مسیر هستی خودمان را طی کنیم, درصورتی که این نشانه ها خطرناک است و همه باید توجه کنیم.

سند2030تیشه به ریشه هویت خواهد زد
وی در خصوص توصیه های مکرر مقام معظم رهبری در خصوص سند 2030 گفت: امثال این اسناد تیشه به ریشه هویت خواهد زد و همان سیطره ای است که استعمار برای خالی کردن ظرف هویتی ما در پیش گرفته است و با این مقصد است که هویت خودش را در این ظرف میخواهد جای دهد.

بطحایی ادامه داد: این وقت است که دیگر بین ایرانی و امرکایی تفاوتی وجود ندارد و این احساس خطری است که درموردش حرف  میزنیم.

وی در خصوص سند تحول بنیادین اموزش و پرورش گفت: این سند  یک نقشه راه درازمدت است.

وزیرآموزش و پرورش در ادامه در خصوص نقش شهدا برای حفاظت و صیانت از هویت ایرانی اسلامی گفت: اگر در مراسم این چنینی شرکت میکنیم و علی رغم سختی ها یادواره برگزار میکنیم , این تکریم و تعظیم از هویت ایرانی اسلامی ما است.

وی تاکید کرد:  در این دنیای ناجوانمردانه تنها چیزی که باعث شده نظام اسلامی 40 سال  روی پایش خودش بایستد و ماندگاری داشته باشد چیزی به غیر از دعای شهدا  نبوده است.

بطحایی  با بیان اینکه شهدا ناظر ما هستند و دعامون کنند بتوانیم در این صحنه بسیار ناجوانمردانه مثل گذشته پیروز دربیاییم افزود:  امیدوارم خداوند توفیق دهد که بتوانیم مشکلات معیشتی قشر فرهنگیان هم حل کنیم که البته گام هایی در این خصوص برداشته ایم.

 

در پایان مراسم از بیعت 4 هزار فرهنگی همدان با بیانات گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری رونمایی شد.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت