وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 12 ارديبهشت 1398 ساعت 10:22   |   کد مطلب: 36129
درخواست یک معلم ازمسئولین کشور:
مسئولین بازسازی و ایمن سازی مدارس را جدی بگیرند
در روز معلم یکی از معلمان از مسئولین کشور درخواست کرد بازسازی و ایمن سازی مدارسرا جدی بگیرند.

به گزارش نافع، امروز سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز گرامیداشت مقام معلم است.خداوند متعال در قران کریم به قلم قسم یاد کرده است . معلمان رسالت بسیار سنگینی به عهده دارند  معلمان وظیفه  انسان سازی  را بر عهده دارند و تربیت کننده نسل آینده کشور هستند . پیامبر اکرم (ص) می فرمایند:"در بین صدقه هایی که مردم می دهند هیچ صدقه ای ارزنده تر از یاد دادن علم و دانش نیست ".

به مناسبت گرامیداشت روز معلم گفتگویی با فاطمه دیزشچی معلم دوره ابتدایی کلاس چهارم انجام دادیم .
به چه علت به شغل معلمی روی آوردید؟
معلم دوره ابتدایی اظهار داشت :علاقه بسیار زیادی به کودکان و نوجوانان داشتم ,معتقدم کودکان ودیعه خداوند بر روی زمین هستند آنها همچون الواح سفیدی هستند که موجب جذب رحمت و برکت الهی می شوند .بنده  ده سال است در کسوت مقام معلم به دانش آموزان خدمت می کنم .

نحوه تدریس شما چگونه است ؟
معلم دوره ابتدایی پاسخ داد:قبل ازشروع درس یک سوره  از جزء 30 قران را تلاوت می کنیم .من علاقه زیادی به طب سنتی _اسلامی  و کاربردهای ان در زندگی مدرن دارم هر روز قبل از شروع درس از  میوه خشک و یا خرما و عناب و توت خشک برای پذیرایی از دانش اموزان استفاده می کنم و سپس ده دقیقه  در خصوص طب سنتی و تاثیر ان بر سلامتی افراد با دانش آموزان صحبت می کنیم . متاسفانه در دنیای امروز دانش اموزان تحرک کمتری دارند و تغذیه بسیار نامناسبی نیز برخوردارند, اکثر دانش اموزان مطالبی را که  در کلاس اموزش می بینند به خانواده های خود  اطلاع  می دهند من در مراجعه مادران مشاهده می کنم که دانش اموزان نسبت به مصرف نمک و روغن در خانواده و همچنین مصرف خشکبار حساسیت بیشتری نشان می دهند  .در کلاس اکثر فعالیت ها به صورت گروهی انجام می شود  , در کلاس دانش اموزان در ارائه درس با من مشارکت می کنند و معمولا اینگونه نیست که من درس بدهم و انها گوش کنند بلکه دانش اموزان نقش فعالتری ایفا می کنند  .از سوی دیگر سلامت جسم و  روان کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد تغذیه سالم  سلامت جسم را تامین می کند اما روان سالم نیاز به شادابی و نشاط و تحرک  دارد .دانش اموزان  در کلاس علاوه بر یادگیری دروس همکاری و هماهنگی و نو آوری را با یکدیگر تمرین می کنند .

دیزشچی به وظایف  نظام آموزشی  اشاره داشت و گفت :اموزش و پرورش دو بال توام برای ارتقاء سطح علمی کشور است اما متاسفانه بخش پرورش آنگونه که باید جدی تلقی نشده است هر چند در بخش آموزش نیز ضعف هایی وجود دارد اما پرورش در نظام اموزشی ما کاملا نادیده گرفته شده است. همانگونه  که کودکان نیاز به اموزش و ارتقا سطح اطلاعات خود دارند نیازبه سرگرمی و نشاط هم دارند .در سند تحول بنیادین اموزشی همه نیازهای یک دانش اموز به طور کامل در نظر گرفته شده است و از سوی دیگر مطالب درسی با مسائل پیرامون دانش آموزان  ارتباط کامل دارد و مهمترین امتیاز سند تحول بنیادی این است که  با فرهنگ جامعه ایرانی اسلامی تطابق کامل دارد باید اذعان کنم چرا  سند تحول بنیادین در کشور اجرایی نشده است .

معلم دوره ابتدایی تصریح داشت :معلمان دوره ابتدایی و ظیفه خطیری به عهده دارند کودکان همچون کتاب نانوشته ای هستند که باید با احتیاط و مراقبت کامل با انها برخورد کرد زمانی که معلم متکلم وحده باشد و دانش آموز تنها به گوش دادن اکتفا کند. دانش آموز نمی تواند خلاقیت خود را به کار بگیرد .یکی از وظایف خطیر آموزش پرورش استعدادها و خلاقیت دانش آموزان است متاسفانه این وظیفه نادیده گرفته شده است .

بهترین هدیه برای روز  معلم  چیست ؟
معلم دوره ابتدایی تاکید داشت :مهمترین هدیه روز معلم موفقیت و تلاش و سلامتی دانش اموزان است و اینکه تلاش انها به بار بنشیند .

درخواست شما از مسئولین چیست ؟
دیزشچی ابراز داشت :بازسازی و ایمن سازی  مدارس را جدی بگیرند .مسئولین به صورت دوره ای تصمیم نگیرند از جمله اینکه   در آغاز سال تحصیلی تغذیه دانش اموزان در بوفه مدارس جدی گرفته می شود اما پس از یک ماه این تصمیم رها سازی می شود .
انتهای پیام/

دیدگاه شما