آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 11 ارديبهشت 1398 ساعت 14:07   |   کد مطلب: 36120
به مناسبت روز شوراها همایشی با حضور اعضای شوراهای شهر و روستا در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسدآباد برگزار شد.

به گزارش نافع، در این همایش نماینده مردم اسدآباد در مجلس کارگران، معلمان و شوراها را خط مقدم تولید دانست و گفت: این هفته مزین به نام بزرگانی است که در جبهه خط مقدم تولید هستند و حضورشان در جامعه اگر توأم با بصیرت باشد، میتواند راه نفوذ دشمن را ببندد.

*اختصاص 8 میلیارد تومان برای اسداباد
اکبر رنجبرزاده گفت: سطح مطالبات و پیگیری آن در گام دوم انقلاب نیازمند برنامه های است که تنها با تعامل و همکاری اقشار مختلف جامعه میتوان اثربخش باشد و رسیدن به توسعه و پیشرفت دور از ذهن و آرزو نیست بلکه منوط به این است که باید یکدیگر تعامل داشته باشیم.

وی اذعان داشت: در دیدار شهرداران و شوراهای آجین و اسدآباد با آقای جمالی نژاد، موفق به اختصاص 8 میلیارد تومان اعتبار برای شهرستان شدیم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: نگران حاشیه نباشید و مهم این است که ما کار کنیم و نتیجه آن این باشد که پدران و جوانان شرمنده خانواده هایشان نبشیند.

*فرماندار بانکهای کم کار را توبیخ کند
وی با اشاره به دیگر پیگیری و فعالیت های خود در طول سه خدمت خود و گلایه مندی از دریافت سودهای زیاد بانکی، گفت: فرماندار شهرستان باید بانکهای کم کار را توبیخ کند.

رنجبرزاده با اشاره به تخریب از سوی برخی در فضای مجازی، گفت: انتقاد خوب است و موجب حرکت می‌شود اما وقتی چکش انتقاد بر روی کسی که کار می‌کند، به صورت مستمر باشد، انگیزه  را از او می‌گیرد البته ما به این انتقادات گوش نمی‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اسدآباد 25 سال است که خوابیده و راکد مانده است، گفت: براساس دستور وزیر صنعت این کارخانه یا باید به بخش خصوصی واگذار و یا بخش دولتی آن را فعال کند و این مطالبه مردم است.

*برخی طرح های اشتغالزایی توجیه اقتصادی ندارد
فرماندار اسدآبادهم در سخنانی به بازگشایی سامانه ثبت طرح اشتغالزایی اشاره کرد و گفت: تاکنون توانسته ایم 50 طرح دیگر وارد سامانه کنیم که البته به نام نهاوند ثبت شده و در صورت تصویب در اسداباد اجرا خواهخد شد.

کریم حمیدوند با اشاره به اینکه برخی طرح های اشتغالزایی توجیه اقتصادی ندارند، گفت: در مرحله اول اسدآباد 40 میلیارد تومان طرح برای ایجاد اشتغال معرفی کرده ایم که با سود 6 درصد است.

*شوراها به حطیه وظایف خود و ادارات خدمات رسان آگاه شوند
رئیس شورای اسلامی شهرستان اسدآباد هم با بیان اینکه باید شوراها نسبت به حیطه وظایف خود اگاهی داشته باشند تا از ظرفیت شورا برای تصمیم خوب برای مردم استفاده کنند، افزود: ما باید نسبت به حطیه اختیارات ادارات خدمات رسان نیز واقف باشیم و آنان ارتباط تنگاتنگ با ما داشته باشند.

حسین شیری خطاب به دولتمردان و انتقاد از مدیران اجرایی شهرستان نیز گفت: متأسفانه ما شوراها بعضا" در جلساتی دعوت می‌شویم و به صورت سبملیک است چرا که حق رأی نداریم.

ما شوراها در برخی جلسات به عنوان سبلیک هستیم
وی با بیان اینکه شوراها می‌خواهند کمک کار مدیران اجرایی باشند، گفت: مدیران اجرایی برخی مواقع شورا را لایق نمی‌دانند که پاسخ نامه انان را بدهند و اینجاست که تعامل شورا با دستگاه اجرایی نیاز است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان اسدآباد گفت: شوراها، مدیران اجرایی باید مقید به قانون باشند اما متأسفانه می بینیم که بعضا" برای دادن یک پروانه ساختمانی و اموری دیگر به قانون توجه نمی‌شود.

*مدیران اجرایی شوراها را لایق نمی دانند برای پاسخگویی
وی سرانه فضای سبز اسدآباد را پایین از استاندارد میانگین کشوری دانست و گفت: متأسفانه ما مدیریت واحد شهری نداریم و نمایندگان مجلس باید به جای کم کردن اختیارات شوراها را افزایش دهند و محدودش نکنند.

*شوراها کار فرهنگی کنند
امام جمعه اسدآباد هم در سخنانی با بیان اینکه نماینده مردم اسداباد در مجلس از نمایندگانی است که دل به کار می‌دهد و متواضع فروتن است، گفت: آقای رنجبرزاده یک فرصت است که باید غنمیمت شمرد.

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد با تأکید بر اینکه شوراها باید کارهای ماندگار از خود به یادگار بگذارند، گفت: اعضای شوراهای شهر و روستا نباید امور تربیتی و فرهنگی را نادیده بگیرند بلکه باید از ماه رمضان به عنوان یک فرصت بهره گرفت.

*روحانی را به روستاها ببرید
وی با اشاره به شهادت طلبه همدان و قدردانی از حضور باشکوه مردم و مسئولان در تشیع پیکر وی، گفت: قدر روحانیت را بدانید و مسئولان انتظامی می‌گویند که هرجا روحانی هست، امار جرم پایین است.

امام جمعه اسدآباد همچنین بر پرداخت زکات تأکید کرد و خواستار تشویق مردم ازسوی شوراها برای پرداخت این امر واجب الهی کرد.

 

در ادامه این همایش نیز رؤسای شورای بخش مرکزی و شورا شهر آجین و یکی از اعضای شورای شهر اسدآباد که قرار بود، صحبت کنند با بی نظمی در برنامه از حضور در پشت تریبون ممانعت کرده و از مسئولان ارشد شهرستان گلایه مند شدند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت