وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 18 فروردين 1398 ساعت 18:55   |   کد مطلب: 35784
ساعت حدوداً ۱۱:۴۵ دقیقه است ما به مکان دیدار رسیدیم برخی از دوستان خبرنگار قبل تر از ما آنجا بودند. پیشکسوتان عرصه رسانه و مطبوعات نیز حضور داشتند.

به گزارش نافع، این اولین دیدار خبرنگاران با آیت‌الله شعبانی نماینده ولی فقیه است همه منتظر ورود آیت الله هستند من در جایی نشستم که به همه جا اشراف دارم حتی اتاق کناری که آیت الله باید از آن به میان ما بیاید!
همکاران در باره اخراج خبرنگاران از روزنامه های تهران و علی الخصوص روزنامه همشهری گفتگو می کنند عکاسان هر لحظه منتظر ثبت لحظات ورود آیت الله شعبانی هستند.
تبریک سال نو و روبوسی ها مکان دیدار را پر سر و صدا کرده و در همین حین مدیر خانه مطبوعات با دسته گلی وارد می‌شود. دیگر صندلی خالی دیده نمی‌شود و اجباراً برخی بر روی موکت مینشینند.
قرآن تلاوت میشود و سکوت همه جا را فرا می‌گیرد ، اندکی بعد آیت الله شعبانی وارد محل دیدار میشود و با چند نفری که در ابتدا نشسته بودیم احوالپرسی میکند و دست می‌دهد.
در ابتدا مهرداد حمزه مدیرخانه مطبوعات بعد از تبریک سال نو سختی های سال گذشته و آنچه بر مطبوعات و خبرنگاران رفت را خدمت نماینده ولی فقیه عرضه می‌دارد و می‌گوید امیدواریم که هر زمانی خسته و نا امید شدیم به شما پناه بیاوریم  و همچون آیت الله محمدی پدری مهربان برای همه ما باشید، که البته هستید.
حمزه در ادامه نیز از آیت الله شعبانی درخواست کرد که در شورای اداری و خطبه ها به مدیران و مردم تاکید کنند که با رسانه ها اخوت و ارتباط داشته باشند و خانه مطبوعات نیز عضو شورای فرهنگ عمومی باشد.
همزمان که صحبت های مدیرخانه مطبوعات را می‌نویسم به آیت الله شعبانی هم نظر دارم لبخند به لب در حال نکته برداری است.
در ادامه رئیس هئیت مدیره خانه مطبوعات استان تا شروع به صحبت کرد آیت الله شعبانی به او گفت که لطفا خودتان را معرفی کنید!

«ملکیان هستم
رئیس هئیت مدیره خانه مطبوعات استان»

وی از نقش آیت الله شعبانی به خاطر حضور در بحران ها و حادثه سیل اخیر قدردانی کرد و نقش رسانه های استان در اطلاع رسانی و مدیریت بحران را برجسته دانست.
سرپرست اداره ارشاد که در این دیدار حضور داشت گفت من از طرف خانه مطبوعات به این جلسه دعوت شدم و از اینکه نماینده ولی فقیه در استان یک فرد جوانیست ابراز خوشحالی میکنم.
علی مرادی نور از نجیب بودن خبرنگاران همدان سخن گفت و از  اینکه همیشه در شادی ها، غم ها و بحران ها در کنار مردم حضور دارند از آنها تشکر کرد.
بعد از پایان صحبت های حضار آماده شنیدن سخنان آیت الله شعبانی شدیم اما آیت الله گفت من دوست داشتم خانم ها و آقایان بیشتر از این صحبت کنند و تمایل دارم که شنونده صحبت های دوستان باشم در همین لحظه یکی از حاضران گفت: خبرنگاران بیشتر مینویسند تا صحبت کنند!
اما همین سخن نماینده ولی فقیه که «من تمایل دارم بیشتر صحبت‌های شما را بشنوم» باعث شد که چند نفر از حضار در خصوص رسانه های استان، وضعیت مالی رسانه ها و اینکه جایگاه رسانه ها در استان ولایت مدارانه است سخن بگویند.
همچنین از جایگاه ویژه رسانه ها در تولید خبر و تعداد بالای روزنامه ها و هفته نامه ها در مقایسه با دیگر استان های همتراز، نقش بانوان در اطلاع رسانی و محدودیت هایشان در این حوزه و از ضرورت حمایت از رسانه ها سخن گفتند.
یکی دیگر از حضار به آیت الله شعبانی گفت که آمارهای گل و بلبل مسئولان استان را نپذیرید و در دفتر نمایندگی به جای تولید مشاور به مطالبه گری و رونق تولید توجه داشته باشید.
 اما صحبت های خبرنگاران تمام شدنی نبود و وقت تنگ بود، نرم نرمک به وقت نماز نزدیک میشدیم یکی از افرادی که در روبرویم نشسته بود به عکاسی اشاره کرد که میکروفون را بگیر و بیار تا صحبت های خبرنگاران قطع و تمام شود.

اندکی بعد بالاخره نوبت به آیت الله شعبانی رسید و وی سخنرانی خود را با تبریک سال جدید شروع کرد
نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به نقش رسانه ها در جامعه و تربیت افراد افزود: رسانه محرک قوی اجتماعی است و نقش مربی دارد و من زمانی که در قم بودم رسانه های استان را رصد می کردم.

امام جمعه همدان در ادامه تاکید کرد: رسانه به صداقت نیاز دارد و امروزه شما در تقابل با رسانه های معاند قرار گرفتید و باید گرایش های افراطی و جناحی که به رسانه آسیب میزند را کنار گذاشت، چرا که به زیر بناها هم آسیب میزند.
آیت الله شعبانی گفت: شما صدای مردم را به مسئولان و صدای مسئولان را مردم برسانید.
 نماینده ولی فقیه در استان همدان به توسعه استان اشاره کرد و بیان کرد: زیرساخت های توسعه در استان باید اتفاق بیافتد و اقتصاد مقاومتی جدی گرفته شود.
وی از برجسته بودن حواشی در برخی اوقات سخن گفت و برای رسیدن به توسعه‌ی استان همگان را به وحدت و دوری از حواشی توصیه کردند.
آیت الله شعبانی با اشاره به سخنان یکی از حضار که گفته بود به جای تولید مشاور در دفتر، مطالبه گری کنید و به رونق تولید توجه کنید گفت: می‌دانم منظور شما چیست اما ما کارگروه های تخصصی اقتصادی را در کنار کارگروه های مشاوره ای که تشکیل دادیم از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران حمایت میکنیم. هم حمایت میکنیم و هم مطالبه گری داریم. شما هم از بنده مطالبه کنید.
وی خطاب به اصحاب رسانه گفت من از رسانه ها حمایت میکنم، اما باید رسانه ها چارچوب هایی را رعایت کنند. تعبد به نظام اسلامی و تقید به ولایت فقیه جز چارچوب ها است.

آیت الله شعبانی تاکید کرد: باید ببینیم حمایت ما از رسانه ها چگونه باید باشد ، صرف اینکه در خطبه ها تشکر کنم و در جلسات متعدد بگویم مردم اهل رسانه باشید کافیه؟ یا حمایت ها باید با فکر و عملیاتی تر باشد.
وی در پایان سخنان خود با تشکر از زحمات ۱۵ساله آیت الله طه محمدی نماینده سابق ولی فقیه در استان گفت: اگر خواستید مرا نقد کنید ابتدا به خودم بگویید و من سهل الوصول هستم اگر اصلاح نشد آنوقت رسانه ای کنید. ما خیر خواه شما هستیم شما هم خیر خواه ما باشید.
در پایان یکی از حضار به آیت الله شعبانی گفت که تکلیف همه چیز را روشن کردید الا ناهار امروز!
شعبانی نیز در پاسخ گفت: برای ناهار زنگ بزنید به منزل ناهار آماده است و ما حاضریم برایتان نماز را بخونیم.آخوند گیرتان آمده نماز را بخوانید دیگه!!!
بعد از گرفتن عکس یادگاری توسط عکاسان که مشخص نبود به کدام دوربین باید نگاه کنیم برای اقامه نماز به طبقه پائین رفتیم. بعد از نماز مرد میانسالی(مراجعه کننده)  از در ورودی به سمت ایت الله آمد و به زبان ترکی گفت: ۱۵سال است که برای رفع مشکلم به اینجا می آیم و میروم اما جوابم را نمیدهند! آیت الله جوان بلافاصله به زبان ترکی گفت: تشریف آپار یوخارو  الآن گلم خدمتیزه! (تشریف ببرید بالا الان میام خدمتتان).
دیدار تمام شد و میزبان مهمانان را  به بیرون از دفتر نمایندگی ولی فقیه مشایعت کرد.
وسلام.

امیرحسین حسینی
انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت