وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 1 آذر 1397 ساعت 11:04   |   کد مطلب: 34038
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان با بیان اینکه امروز بسیج بسیار قدرتمند شده است، گفت: شرایط عالی و ممتاز در دنیا داریم که نمونه آن بحث جبهه مقاومت است.

به گزارش نافع؛ سردار مهدی فرجی صبح امروز در مجمع سالیانه بسیج فرهنگیان استان همدان بارویکرد تبیین جایگاه معلم و سند تخول بنیادین  با تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: در دنیا شرایط عالی و ممتاز داریم که نمونه آن بحث جبهه مقاومت است.

وی با بیان اینکه از رژیم صهیونیسی در گذشته یک چهره ساخته بودند که در جنگ 6 روزه شکست خوردند، گفت: اگر موشکی به داخل خاک فلسطین اشغالی ‌خورد و اگر گنبد آهنی صهیونیست‌ها به هم خورد به دلیل این است که ما قدرتمند شده‌ایم.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان بیان کرد: ابتدای امسال 10 پایگاه موشکی صهیونیست‌ها منهدم شد؛ پایگاه اطلاعاتی صهیونیست‌ها هدف قرار گرفت و۸۰ تا۲۰۰ نفراز بهترین نیروهای اطلاعاتی آنها به درک واصل شدند و بیش از۶۰موشک به جایگاه‌ها اصابت کرد.

وی با تأکید بر اینکه امروز بسیج بسیار قدرتمند شده است، افزود: این مهم به دلیل تربیت فرزندانی بود که شما فرهنگیان تربیت کردید.

سردار فرجی در ادامه با بیان اینکه در کشور هیچ بحرانی نداریم اما بعضی علاقمند هستند بگویند بحران داریم، تصریح کرد: بی‌تدبیری بعضی مسئولان باعث بروز برخی مشکلات شده است.

وی با تأکید بر اینکه هیچ مشکل کسری و کمبود کالا در بازار نداریم، ادامه داد: با توجه به وجود انبارهای مملو از اجناس مورد نیاز در تأمین کالا مشکلی نیست؛ انبارها پر است.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان خاطرنشان کرد: مدیریت باید دقت کند، دشمن به دنبال ایجاد یأس و ناامیدی است؛ دشمن به دنبال هدف سیاسی است.

مولایی: سیاسی کاری در آموزش و پرورش دارد از حد خارج می‌شود

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان نیز در این مراسم خطاب به حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مطالبه جبهه انقلاب اسلامی از مدیریت استان، مظلومیت فرهنگیان است.

محمد مولایی با انتقاد از نیکبخت استاندار سابق، اظهار کرد: طی 18 ماه اخیر استاندار یک بار در جلسه شورای آموزش و پرورش استان شرکت نکرد.

وی با تأکید بر اینکه آموزش پرورش دستگاه درجه یک در کشور است، گفت: امیدواریم شاهرخی استاندار جدید روال استاندار سابق را تکرار نکند و در خصوص مطالبات فرهنگیان پاسخگو باشد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان بیان کرد: ازصد در صد مصوبات، ۸۵ درصد اجرایی نشد که یکی از مطالبات همین موضوع است.

وی با تأکید بر اینکه سیاسی کاری در آموزش و پرورش دارد از حد خارج می‌شود، افزود: رسیدگی به این موضوع از مطالبات دیگر فرهنگیان است؛ آرامش در آموزش پرورش باید تبدیل به فرهنگ شود،اجازه بدهید مستضعفین خدمت و کار کنند.

مولایی در ادامه با اشاره به افزایش آمار خودزنی در سطح مدارس، تصریح کرد: بحث آسیب‌های اجتماعی جدی است؛ در قبال دانش‌آموزان باید مسئول و پاسخگو بود.

وی با تأکید بر اینکه معلم ابزار ارتزاق جراید سیاسی نشود، ادامه داد: معلم ابزار نیست، این مشکل در همدان حل شود؛ نمی‌شود همه را راضی کرد اما  در همدان باید همه را راضی کرد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان همدان خطاب به حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: برنامه ششم توسعه را شماها در مجلس تدوین کردید کدام یک از موارد آن انجام شد؛ در برنامه سند تحول بنیادین نیز همین گونه، این مشکلات حل شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم بیان کرد: جایگاه آموزش و پرورش در چشم انداز۲۰ساله، سند تحول بنیادین، سیاست‌های کلی آموزش و پرورش و ابلاغ مقام معظم رهبری از جمله اسناد مهم در آموزش و پروش است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی وی با اشاره به محتویات سند تحول بنیادین، گفت: این سند برای معلمان چیزی کم نگذاشت و اگر این سند اجرا شود معلمان کمبود نخواهند داشت؛ سند تحول بنیادین۶ زیر نظام دارد.

وی  با تأکید بر اینکه اگر کارهایی که انجام شده بود، اکنون نیز ادامه می‌یافت یک معلم  غیرتخصصی در آموزش و پرورش یافت نمی‌شد، بیان کرد: در نظام آموزش و پرورش۷۰ درصد عملکرد مربوط به روش تدریس و۳۰ درصد باقی مانده نیز مربوط به علم است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: هنرمندی معلم به روش تدریس اوست،  به گونه‌ای که معلم باید مطلب را به دانش‌آموز تفهیم کند.

وی با اشاره به اجرای سند طرح۶ -۳- ۳ تصریح کرد:اگر این طرح در سال ۹۱ اجرا نمی‌شد، هیچ وقت اجرا نمی‌شد؛ در پایه ششم ابتدایی بیشترین تأثیر تربیتی و دینداری دانش‌آموز صورت می گیرد.

حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه در سال‌های اخیر با کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش مواجه شده‌ایم، ادامه داد: از سال ۹۱ تا کنون هرسال ۳۰ هزار معلم بازنشسته شده‌اند.

وی با بیان اینکه به دلیل کمبود نیرو اخیراً معلمان دبیرستان مجبور به تدریس در مقاطع ابتدایی شده‌اند، خاطرنشان کرد: این مشکل در استان وجود ندارد  و استان‌های دیگر با این مشکل مواجه هستند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دولت و مجلس ۵ سال است که به آموزش و پرورش اجازه جذب نیرو نداده‌اند، یادآور شد: طی ۵ سال گذشته نیز در صدد بودند دانشگاه فرهنگیان را تعطیل کنند که ما جلوی این کار را گرفتیم.

وی با بیان اینکه امسال کمبود ۱۹۴هزار نیرو در آموزش و پرورش داریم، اظهار کرد: وزیر باید پاسخگو باشد و این امور را ساماندهی کند.

حاجی‌بابایی در ادامه با اشاره به بودجه آموزش و پرورش در سال جاری، گفت: بودجه امسال آموزش و پرورش ۳۳ هزار میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه اعتقاد دولت به خصوصی‌سازی آموزش و پرورش است که این به نوبه خود خیانت محسوب می‌شود، تصریح کرد: معلم باید با عزت باشد و با عزت وارد دانشگاه فرهنگیان شده و مستقیماً وارد کلاس درس شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: سند تحول بنیادین زیباترین جلوه در طول ۴۰ سال برای آموزش و پرورش است و کتاب های درسی را متحول کرد.

وی با بیان اینکه نباید به اجبار مدرسه دولتی به خصوصی تبدیل شود، تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب نیز به شدت مخالف خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش است.

حاجی‌بابایی در پایان خاطرنشان کرد: اولویت اول دولت باید نظام آموزش و پرورش باشد و نوع نگاه به این مقوله باید تغییر کند.

انتهای پیام/ر

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت