وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 30 آبان 1397 ساعت 09:58   |   کد مطلب: 34019
رئیس شورای شهر همدان با تأکید بر ضرورت شناخت دغدغه‌ها و چالش‌های موجود در توسعه شهر، گفت: به منظور حفظ کالبد شهر همدان و غنا بخشیدن به آن باید جایگاه شهرسازی و شهرسازان در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد.

به گزارش نافع، کامران گردان صبح امروز در نشست اعضای شورا با هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با تبریک به هیأت مدیره جدید در انتخابات برگزار شده این سازمان، اظهار کرد: تعامل هرچه بیشتر بین دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مردمی، موجب دلگرمی مردم می‌شود؛ سعی داریم با تمام دستگاه‌های اجرایی و صاحب‌نظران، تعامل ویژه داشته باشیم.

وی با تأکید بر تعامل بیشتر نظام مهندسی، شورای شهر و شهرداری برای بهبود روند شهرسازی، گفت: با تعامل هرچه بیشتر مجموعه مدیریت شهری با سازمان نظام مهندسی استان، می‌توانیم در چارچوب قانون، کارهای تخصصی و مناسبی را برای شهر به ثمر برسانیم.

رئیس شورای شهر همدان بیان کرد: در این راستا باید تعامل کمیسیون شهرسازی معماری شورا با گروه تخصصی شهرسازی سازمان نظام مهندسی استان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه خدمات به نفع مردم و در چارچوب قانون سرلوحه کار شوراهاست، افزود: با توجه به نقش اجتماعی شورای شهر همدان در ابعاد نظارتی، هماهنگی و مدیریتی، جلسات هماهنگی با سازمان نظام مهندسی استان را در نظر خواهیم داشت

گردان با تأکید بر اینکه انتظار می‌رود نظام مهندسی در جلسات کارشناسی استان حضور مستمر داشته باشد، تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی استان همدان می‌تواند مباحث تخصصی را در شصت‌و‌دومين اجلاس مجمع مشورتي رؤساي شوراهاي اسلامي کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها به میزبانی شورای شهر همدان، ارائه دهد.

وی با تأکید بر ضرورت شناخت دغدغه‌ها و چالش‌های موجود در توسعه شهر، گفت: به منظور حفظ کالبد شهر همدان و غنا بخشیدن به آن باید جایگاه شهرسازی و شهرسازان در اولویت مدیریت شهری قرار گیرد.

عسگریان: باید کارهای تخصصی‌تری در حوزه شهرسازی صورت گیرد

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز با تأکید بر اینکه باید کارهای تخصصی‌تری در حوزه شهرسازی صورت گیرد، ادامه داد: اگر می‌خواهیم برای شهر و شهروندان کار کنیم؛ باید تعامل بیشتری داشته باشیم.

سید مسعود عسگریان با تأکید بر اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و شورای شهر همدان جزو نهادهای مردمی محسوب می‌شوند، خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی به عنوان نهاد تخصصی می‌تواند تعامل ارزشمندی با شورای شهر به منظور تلاش برای تسهیل امور اجرایی شهروندان داشته باشد.

وی یادآور شد: تسهیل در امور شهروندان و روان‌سازی آن می‌تواند موجب توسعه شهر شود.

قراباغی: مدیریت شهری و سازمان نظام مهندسی استان برای تسهیل روند صدور نقشه پروانه ساختمان‍‌ها در یک سمت حرکت می‌کنند

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز در ادامه با تأکید بر اینکه ماهیت شورای شهر مردمی است و باید برای رضایت‌مندی شهروندان حرکت کنیم، اظهار کرد: انتظار می‌رود هیأت مدیره جدید سازمان نظام مهندسی استان نسبت به گذشته، دنبال تغییر و تحول باشد.

حسین قراباغی گفت: با توجه به اینکه مدیریت شهری و سازمان نظام مهندسی استان برای تسهیل روند صدور نقشه پروانه ساختمان‍‌ها در یک سمت حرکت می‌کنند، باید در این زمینه به صورت اساسی، ورود جدی داشته باشند.

نورالله‌زاده: سازمان نظام مهندسی و شورای شهر می‌توانند در مباحث کلان و تخصصی ورود جدی داشته باشند

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان نیز بیان کرد: همه از سازمان نظام مهندسی انتظار مطرح کردن بحث‌های تخصصی را دارند.

نرگس نورالله‌زاده با تأکید بر اثربخشی تصمیمات این دو نهاد مردمی، افزود: سازمان نظام مهندسی و شورای شهر می‌توانند در مباحث کلان و تخصصی ورود جدی داشته باشند تا زیرساخت‌ها برای توسعه شهر فراهم شود.

وی با بیان اینکه رویکرد بررسی و تدوین طرح جامع شهر همدان باید مناسب، علمی و کارشناسی شده باشد، تصریح کرد: در این دوره از فعالیت شورای شهر و سازمان نظام مهندسی استان همدان، بحث طرح جامع شهر همدان مطرح است که متأسفانه شاهد اتفاقات خوبی نبودیم و رویه کارشناسی و علمی را در برخی حوزه‌ها، شاهد نیستیم.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان ادامه داد: باید نقاط ضعف طرح جامع شهر همدان را احصا کنیم و برای ارائه به مشاور و اصلاح آن به صورت فوریت تعیین‎تکلیف شود.

وی خاطرنشان  کرد: صرفاً نگاه توسعه‌ای بدون بررسی آثار و تبعات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موجب بروز مشکلات عدیده و غیرقابل جبرانی برای آینده شهر همدان و شهروندان همدانی خواهد شد.

یزدانی: سازمان نظام مهندسی برای همکاری در طرح جامع شهر آمادگی دارد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان همدان نیز تعامل با تمام دستگاه‌های اجرایی به ویژه شورا و شهرداری را سرلوحه کارهای نظام مهندسی دانست و یادآور شد: این سازمان آمادگی دارد به عنوان عامل چهارم طرح جامع شهر همدان با نهادهای ذیربط همکاری کند.

سعید یزدانی اظهار کرد: کمیته هم‌افزایی با حضور نمایندگان شورای شهر و نظام مهندسی برای تعامل بیشتر شکل گیرد تا راهکارهای مثمرثمری در مورد ممیزی ساختمان‌ها به دست آید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت