وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 26 آبان 1397 ساعت 08:49   |   کد مطلب: 33964
شهرستان نهاوند از شهرستان‌های استان همدان دارای پتانسیل‌های ورزشی متعدد به ویژه کشتی است اما بی‌تدبیری‌های مدیریتی باعث بروز مشکلاتی برای ورزشکاران به ویژه کشتی‌گیران این شهرستان شده است.

به گزارش نافع، در دورانی که ماشین آلات صنعتی جایگزین کار انسانی شده است و کمتر افرادی هستند که با کارهای روزمره به تحرک و یا ورزش بپردازند، جوانانی در این مرز و بوم با پشتکار فراوان و علاقمندی وافر در رشته ورزشی خود همچنان تلاش می‌کنند تا برای مملکت و وطن خود افتخاراتی کسب کرده و علاوه بر آن در تأمین سلامت خود نیز کوشا باشند، جوانانی که تنها عشق آنها ورزش است و والدین آنها خوشحال از این که سلامتی فرزندانشان تضمین می‌شود، فرزندان را راهی سالن‌های ورزشی می‌کنند.

اما چندی است از شهرستان نهاوند در استان همدان خبرهای ناخوشایندی به گوش می‌رسد و کسی حالش به دل ورزشکاران و پهلوانان این دیار نمی سوزد؛ چندی پیش خبری ناخوشایند از استخرهای این شهرستان مبنی بر مسمومیت و 20 نفر از بانوان و اعزام آنها به بیمارستان به گوش رسید و تییر یک خبرگزاری‌های کشوری شد اما امروز بعد از گذشت مدت اندکی شاهد رشد قارچ در سر ورزشکاران کشتی‌گیر نهاوندی هستیم که چشم هر بیننده‌ای را آزار می‌دهد، تصاویری که بحث ورزش و تضمین سلامت افراد با ورزش را زیر سئوال می‌برد.

کشتی‌گیران دیاری که در دنیا حرفی برای گفتن دارند باید در سالن‌هایی که سلامت آنها را تهدید می‌کند فعالیت کنند و متأسفانه مسئولان نیز در این خصوص چاره‌ای نمی‌اندیشند.

کوروش قپانوری مربی توانمند و با تجربه نهاوندی در گفت‌وگو با خبرنگار نافع در این خصوص اظهار کرد: متأسفانه کشتی‌گیران نهاوندی با قارچ دست و پنجه نرم می‌کنند و شرایط بحرانی را تجربه می‌کنند.

وی با بیان اینکه سالن کشتی نهاوند دارای دوش‌هایی بود که در سال‌های قبل قابل استفاده بودند اما چند سالی است به علت بدهی برق و گاز قابل استفاده نیستند و کسی از آنها استفاده نمی‌کند ، گفت: یک کشتی‌گیر حتماً باید بعد از تمرین دوش بگیرد در حالی که در نهاوند کشتی‌گیران بعد از تمرین باید حتما به منزل بروند و آنجا دوش بگیرند.

این مربی پیشکسوت کشتی بیان کرد: ورزشکاران وقتی مسیر را طی می‌کنن، درطوبت در پوست سر و بدن می‌ماند و در تن و بدن آنها قارچ رشد می‌کند.

وی یکی دیگر از عوامل این موضوع را استفاده کشتی‌گیران از کفش‌هایی که آنها را در سرویس بهداشتی استفاده می‌کنند در سالن دانست و بیان کرد: متأسفانه کشتی‌گیران با همان کفشی که در سرویس‌های بهداشتی تردد می‌کنند روی تشک حاضر می‌شوند که این امر باعث آلوده شدن تشک و انتقال بیماری می‌شود .

قپانوری با اشاره به غیر استاندارد بودن تمام سالن‌های کشتی در نهاوند، افزود: اکثر سالن‌های ورزشی این شهرستان از نظر بهداشتی مشکل دارند و کسی توجهی به حال این ورزشکاران نمی‌کند.

یکی از ورزشکاران نهاوندی مشکل اصلی سالن‌های ورزشی در این شهرستان را اینگونه بیان کرد: متأسفانه اکثر سالن‌های ورزشی در نهاوند در اختیار کارمندان اداره ورزش و جوانان این شهرستان است.

این ورزشکار نهاوندی یادآور شد: در آمدی مختصری که از این سالن‌ها کسب می‌شود نیز خرج آن سالن نمی‌شود و به جیب مسئولان همان هیأت ورزشی می‌رود.

وی در پایان با تأکید بر اینکه هزینه کرد بخشی از این درآمدها در سالن‌های ورزشی انتظار زیادی نیست، تصریح کرد: با ادامه این روند سلامت ورزشکاران در سالن‌هالی ورزشی بیش از پیش تهدید می‌شود و شاهد کاهش حضور علاقمندان به ورزش در سالن‌های ورزشی خواهیم بود که این رسیدگی به این موضوع توجه ویژه مسئولان را می‌طلبد.

انتهای پیام/ا

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت