آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 25 آبان 1397 ساعت 14:42   |   کد مطلب: 33962
امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه دعا زمینه‌‌ساز توجه امام عصر (عج) به مردم است، گفت: شناخت و معرفت امام زمان (عج) در زمان غیبت بسیار ضروری است.

به گزارش نافع، حجت‌الاسلام سیدهاشم موسوی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه 25 آبان ماه، با تسلیت شهادت امام حسن عسگری (ع) و با اشاره به آغاز امامت ولیعصر (عج)، اظهار کرد: دعا زمینه‌‌ساز توجه امام عصر (عج) به مردم است؛ در زمان غیبت شناخت و معرفت امام، بسیار ضروری است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه دعا برای ظهور امام عصر(عج) را باید جدی بگیریم، گفت: با یاد کردن ولیعصر (عج) و قرائت دعای فرج، بی‌تردید از محبت و شفاعت ایشان بهره‌مند می‌شویم.

امام جمعه موقت همدان بیان کرد: رفاه، حاکمیت دین خدا برعالم، اوج برادری بین انسان‌ها، ریشه‌کن شدن فقر و ظلم، پایان یافتن مصیبت‌ها و فراگیر شدن عمران و آبادی از برکات ظهور است.

وی در پایان افزود: ملت ایران در طول 40 سال عمر انقلاب اسلامی با ایمان و توسل به ائمه (ع) در مقابل آمریکا و هم‌پیمانان آمریکا ایستاده و می‌ایستند.

امام جمعه شهر قهاوند: بسیاری امام حسین (ع) را یاری نکردند و طعنه زدند که چرا جنگ می‌کنی؟

حجت‌الاسلام حسین محققی در خطبه‌های نماز وحدت بخش جمعه این هفته شهر قهاوند، با تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و با اشاره به داستان صلح امام حسن (ع)، اظهار کرد: امام حسن (ع) اگریارانی برای جنگ داشت، شبانه روز با معاویه می‌جنگید.

وی در ادامه گفت: امام حسن (ع) فرمود من از این صلح نگران جان خودم نیستم بلکه نگران عاشورایی هستم که محصول این صلح با معاویه خواهد بود.

امام جمعه شهر قهاوند بیان کرد: بسیاری امام حسین (ع) را یاری نکردند و طعنه زدند که چرا جنگ می‌کنی، عجب از این امت!

امام جمعه نهاوند: مقاومت در منطقه دست برتر را دارد

حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نهاوند با اشاره به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، گفت: دشمن صهیونیستی به این نتیجه رسیده است که مقاومت در منطقه کوچک‌ترین حمله را با شدت پاسخ می‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه مقاومت امروز در منطقه دست برتر را دارد، تصریح کرد: صهیونیست‌ها دیگر نمی‌توانند حمله کنند و منتظر پاسخ مقاومت نباشند.

امام جمعه نهاوند افزود: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها با پشتیبانی از تکفیری‌ها و تروریست‌ها سعی در نابود کردن محور مقاومت داشتند ولی به یاری خدا امروز مقاومت در اوج اقتدار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته صهیونیست‌ها به خوبی قدرت حزب‌الله لبنان و مقاومت فلسطین را شناخته‌اند؛ شکست اخیر صهیونیست‌ها نیز در ادامه شکست‌های آنها در جنگ‌های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه است.

مغیثی یادآور شد: امروز هیمنه صهیونیست‌ها و حامیان آمریکایی آنها شکسته شده و این مقاومت است که در‌ منطقه نقش اصلی را در معادلات ایفا می‌کند.

امام جمعه اسدآباد: پس لرزه‌های سقوط رژیم صهیونیستی در جهان شنیده می‌شود

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد در خطبه‌های نماز جمعه شهر اسدآباد با تسلیت شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) و با اشاره به آغاز حکومت و امامت ولیعصر (عج) و درس‌هایی از قرآن کریم به آثار محبت خداوند نسبت به بنده پرداخت و اظهار کرد: هرگاه خداوند بنده‌ای را دوست بدارد نیکویی عبادی را به دل او می‌اندازد، رشد و کمال را به او الهام فرموده و  توفیق طاعت خویش را به او می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن هفته وحدت، گفت: امروز جامعه نیاز به وحدت بیشتری برای مقابله با دشمن و استکبار جهانی دارد چرا که دشمن با اختلاف‌افکنی بین مردم قصد نفوذ و ضربه زدن به پیکره اسلام را دارد.

امام جمعه اسدآباد در بخش دیگر سخنانش با اشاره به پاسخ کوبنده و قاطع مقاومت به رژم صهیونیستی طی روزهای گذشته، بیان کرد: امروز پس لرزه‌های سقوط در کابینه اسرائیل شنیده می‌شود و این امر قدرت اسلام را در سطح جهان نشان می دهد.

وی در ادامه با قدردانی از زحمات استاندار سابق و تبریک به شاهرخی به عنوان استاندار جدید همدان خواستار توجه ویژه به اسدآباد شد.

امام جمعه بهار: ترس امروز دشمن از بسیج است

حجت‌الاسلام حبیب‌الله حاتم‌نیا در خطبه‌های نماز با تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع)، اظهار کرد: ائمه اطهار (ع) برای نجات بشریت در تمام دوران گام برداشته‌اند و باید ائمه (ع) را الگوی خود قرار دهیم تا به سعادت برسیم.

وی به آغاز امامت امام زمان (عج)اشاره کرد و گفت: ما باید در جامعه طوری عمل کنیم تا زمینه ظهور آن حضرت فراهم شود.

امام جمعه بهار با اشاره به در پیش بودن هفته وحدت، بیان کرد: برادران شیعه و سنی باید وحدت داشته باشند؛ امروز دشمن اصلی همه ما آمریکاست که باید با وحدت در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستادگی کنیم.

وی با بیان اینکه تحریم‌های دشمن نیز بر ملت حسینی و علوی ایران اسلامی تأثیر نخواهد گذاشت، افزود: همه گوش به فرمان ولی فقیه از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع خواهیم کرد.

حاتم‌نیا با اشاره به در پیش بودن هفته بسیج نیز تصریح کرد: بسیج نهاد مقدس و مردمی است که مختص به دفاع مقدس نبوده و امروز این نهاد مقدس در تمام عرصه‌های کشور به خوبی درخشیده است؛ ترس امروز دشمن نیز از بسیج است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما