آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 23 آبان 1397 ساعت 10:20   |   کد مطلب: 33940
سردار غیب‌پرور صبح امروز به منظور بررسی وضعیت مناطق حاشیه شهر همدان بازدیدی از کوی ولیعصر (عج) و دو پروژه فرهنگی و ورزشی این منطقه و تپه پیسا داشت.

به گزارش نافع، صبح امروز بازدید سردار غلامحسین غیب‌پرور به همراه فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان، فرمانده سپاه ناحیه شهرستان همدان، مدیر محله کوی ولیعصر (عج)، معتمدان محله و جمعی از اصحاب رسانه بازدیدی از دو پروژه در دست ساخت منطقه کوی ولیعصر (عج) و منطقه تپه پیسا  انجام و مشکلات این مناطق مورد بررسی قرار گرفت.

در بازدید از مجتمع فرهنگی ورزشی اشرفی اصفهانی کوی ولیعصر (عج) عنوان شد این مجتمع در دو طبقه در زمینی به مساحت 500 متر مربع در دست احداث بوده و برای اتمام ساخت آن حدود 300 تا 400 میلیون تومان اعتبار نیاز است؛ تکمیل و تجهیز این مکان به منظور استفاده جوانان و نوجوانان یکی از درخواست‌های اهالی این منطقه بود.

دریافت 180 میلیون تومان اعتبارات بومی محلی، 50 میلیون تومان اعتبارات طرح کرامت و موافقت‌نامه اختصاص 80 میلیون تومان اعتبار از استانداری برای این پروژه عنوان شد که تنها 10 درصد اعتبار اختصاص یافته از استانداری تا کنون محقق شده است.

پروانه ساخت این مجتمع که 100 میلیون تومان بوده نیز رایگان دریافت شده است و در مجموع حدود 230 میلیون تومان تا کنون اعتبار در این پروژه هزینه شده است.

سردار غیب‌پرور در این بازدید خواستار ارائه گزارشی مبنی بر میزان اعتبار هزینه شده، اقدامات صورت گرفته و اعتبار مورد نیاز به منظور اتمام این پروژه از سوی همدان شد.

وی با توجه به اظهارات اهالی در خصوص نبود کانون فرهنگی در این منطقه، اظهار کرد: در گذشته کانون فرهنگی بسیج در این منطقه فعال بوده و واگذار شده است که البته نباید تعطیل می‌شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خواستار بررسی این موضوع شد و گفت: بررسی شود این مکان را چه کسی به مجموعه کوثر واگذار کرده چراکه این محل جز اموال بسیج است؛ این امر در استان تصویب شده و در اسرع وقت باید مکان مورد نظر تحویل داده شود مگر اینکه مجموعه کوثر تعهد کند ما به ازای آن هزینه پرداخت کند.

سردار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) همدان نیز با بیان اینکه با فعالیت راهیان کوثر بخش عمده فعالیت‌ها در این منطقه تعطیل شده که بسیجیان نیز گله بسیاری در این خصوص دارند، تصریح کرد: ملکیت این محل واگذار نشده و تنها بهره‌برداری آن به مدت یک سال که آغاز آن از مهرماه امسال بوده، واگذار شده است.

پس از بازدید از سالن ورزشی شهدای کوی ولیعصر (عج)، تجهیز، ایجاد سیستم گرمایشی و آبی و محوطه‌سازی آن با کمک شهرداری از جمله درخواست‌ها عنوان شد؛ زمین این سالن هدیه شده اهالی است.

پیری از معتمدان محله نیز در این بازدید با اشاره به مشکلات محله از جمله تخلیه فاضلاب برخی مناطق شهر در این منطقه، گفت: اقدام فرهنگی و ورزشی در این منطقه که شمالی‌ترین منطقه همدان است از سوی دولت صورت نگرفته و این سالن ورزشی نیز توسط سپاه ایجاد شد که نیازمند تجهیز است.

بازدید از تپه پیسا بخش پایانی بازدیدهای سردار غیب‌پرور از حاشیه شهر همدان در منطقه کوی ولیعصر (عج) بود که در این مرحله بازدید از تپه پیسا از بخش انتهایی کوی ولیعصر (عج) صورت گرفت و معضلات در این منطقه از حضور معتادان متجاهر و قاچاقچیان، عرضه مواد مخدر و اقداماتی همچون کودک فروشی و... بیان شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت