آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 4 آبان 1397 ساعت 13:46   |   کد مطلب: 33755
ائمه جمعه استان همدان درخطبه های نمازجمعه این هفته؛ همایش عظیم و میلیونی اربعین حسینی نمادی از وحدت جهان اسلام و بزرگترین دیپلماسی جهان اسلام و شیعه دانستند وافزودند: دشمنان اسلام از این وحدت وحشت دارند.

به گزارش نافع، درخطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته استان همدان؛ ضمن دعوت همگان به تقوای الهی، و با اشاره به سالروز اعتراض امام خمینی(ره) به کاپیتولاسیون بیان کرد: این قانون یکی از ننگین ترین قوانینی بود که در زمان شاه خائن به ایران تحمیل شد و می توان گفتFATF همان کاپیتولاسیون امروز است.
امام جمعه شهرستان ملایر:
حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر برقراری در خطبه های  عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه ملایر وحدت را مهمترین هدف برگزاری حماسه با شکوه اربعین دانست و اظهار داشت: حماسه 20 میلیونی اربعین با حضور زائران شیعه و عراقی ها در کنگره عظیم پیاده روی عظمت اسلام را به رخ جهانیان می رساند.
وی افزود: این راهپیمایی بزرگ در راستای  وحدت و اتحاد جامعه اسلامی و خنثی کردن رسانه های غول پیکر جهان کفر علیه اسلام است.
امام جمعه ملایر گفت: در حماسه عظیم راهپیمایی اربعین اگر مسلمانان کنار یکدیگر پیاده روی کرده و با فرهنگ و رفتار و سبک زندگی یکدیگر آشنا شوند، هیچ گاه دچار تفرقه نمی شوند.
وی افزود: باید مسلمان با هم وحدت و هم دلی داشته باشند چرا که دشمن کارهای زیادی برای تفرقه بین مسلمانان انجام می دهد و نمونه آن جنگ همیشگی در منطقه است و هدف آن جلوگیری از وحدت مسلمانان تلاش است، چرا که می داند اگر این منطقه زیر اسلام ناب جمع شوند قدرت اسلام مافوق همه قدرت ها است و توانایی مقابله با آن را ندارد.
حجت الاسلام برقراری تاکید کرد: ما برای آینده اسلام و عظمت مسلمانان با عزت نیازمند وحدت و همدلی هستیم و راهپیمایی عظیم اربعین یکی از راه های رسیدن به این هدف است.
وی یکی دیگر از اهداف این حماسه عظیم را  انتظار است عنوان کرد و گفت: ما باید این پرچم سرخ حسینی را باید به دست انقلاب سبز امام زمان(عج)  دهیم.
امام جمعا ملایر تاکید کرد: این راهپیمایی امام حسین(ع) در دنیا بی نظیر است و هر سال باید با شکوهتر از قبل برگزار شود.
وی بزرگترین دیپلماسی جهان اسلام و شیعه را راهپیمایی با عظمت اربعین دانست و بیان کرد: باید هر چه بیشتر به راهپیمایی اربعین بها دهیم.
وی با اشاره به سالروز اعتراض امام خمینی(ره) به کاپیتولاسیون بیان کرد: این قانون یکی از ننگین ترین قوانینی بود که در زمان شاه خائن به ایران تحمیل شد و می توان گفتFATF همان کاپیتولاسیون امروز است.
وی با اشاره به عواقب FATF بیان کرد: مگر خود آمریکایی ها و هم پیمانانش شفافیتی در باره کمک های خود به داعش و النصره و داشته اند که توقع شفاف سازی حساب های جمهوری اسلامی را دارند.
حجت الاسلام برقراری گفت: نماینده هایی که به دنبال این شفاف سازی در FATF هستند اگر به شفاف سازی علاقمندند حقوق و درامدهای و نحوه بودجه های کشور خود را شفاف سازی کنند.
وی تاکید کرد: مسئولین مردم را محرم بدانند و دشمنان را محرم ندانند چرا که دشمن همان دشمن است و از سال 43 با کاپیتولاسیون رفته و امروز با FATF و 2030 برگشته است.
وی با اشاره به سالروز اشغال کامل خرمشهر بیان کرد امروز کرد: عرقی آمده بودند که در ایران بمانند اما امروز ایران اسلامی با قدرت در منطقه برتر است و حتی خود دشمنان نیز به آن اعتراف کرده اند.
امام جمعه ملایر با اشاره به وشکیل دولت جدید عراق بیان کرد: دولت جدید عراق تفکر مقاومت و تفکر اصیل اسلام ناب را دارد و تمام تلاش آمریکا برای جلوگیری از تشکیل این دولت بود که موفق نشد.
وی افزود: آمریکایی ها امروز در منطقه ضعیف شده است و حتی از مریدان خودش هم حرف شنوی ندارد.
حجت السلام برقراری عنوان کرد: وضعیت آمریکا همانند زمان فروپاشی شوروی است، فقط بوق های بزرگ رسانه ای دارد و دوران فرو نشستن قدرت پوشالی آمریکا فرا رسیده است.
وی با اشاره به حکم دو نفر از مفسدین اقتصادی بیان کرد: قوه قضاییه با سرعت به پرونده این دو مفسد اقتصادی رسیدگی کرد و امید است شاهد اعدام این مفسدین در ملا عام باشیم و اکنون زمان آن است که به پرونده دیگر مفسدین رسیدگی شود و با قاطعیت با آنان نیز برخورد شود.
امام جمعه شهرستان بهار:

امام جمعه شهر بهار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهار با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران گفت: دشمنان کشور اسلامی ما علی الخصوص امریکایی ها در تلاش هستند که نگذارد ما جشن چهل سالگی انقلاب را برپاداریم و به هر طریقی سعی می کنند که به کشور ما ضربه بزنند.

حجت الاسلام حاتم نیا در بخش دیگر صحبت های خود به جنگ اقصادی در کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون کشور ما در شرایط بد اقتصادی قرار دارد و مسئولین ما باید مبارزه با مفسدان اقتصادی را اولویت خود قرار دهند.

امام جمعه شهر بهار با تسلیت ایام اربعین ، حضور بیست میلیونی مسلمانان و شیعیان در پیاده روی اربعین را یک فرصت مناسب برای تشیع عنوان کرد و گفت: این بهترین فرصت برای تقویت دیپلماسی فرهنگی و نشر فرهنگ تشیع در جهان و زمینه ساز حکومت امام زمان (عج) می باشد.
امام جمعه شهرستان رزن:

امام جمعه رزن با اشاره به عوامل ایجاد فاجعه کربلا گفت:سکوت خواص و نخبگان و علما یکی از دلایل اصلی ایجاد این فاجعه بوده است.

مولازاده با بیان اینکه امام خمینی با ایستادگی در برابر لایحه خفت بار کاپیتولاسیون ایستاد اضافه نمود:این لایحه عزت مردم ایران را لگد مال کرده بود.

وی ادامه داد:کتاب و کتابخوانی بابد تبدیل به یک امر رایج بین مردم شود.

وی  افزود:البته متاسفانه فرهنگ و ارشاد مرکز اجازه چاپ برخی کتب نه چندان سالم را داده است که خواندنش مناسب نیست.وی اضافه نمود:البته کتابهای مفید فراوانی در جامعه موجود است که باید خوانده شود.

شهادت حسین فهمیده نمادی از روح شور انگیز انقلاب است.مولازاده با اشاره به تجمع میلیونی انسانها در اربعین حسینی گفت:ببینید حسین چه با مردم کرده است که اینچنین مردم بعد از قرنها عاشقانه دور او حلقه زده اند؟

وی افزود:در چنین ایامی خاندان حسین بر سر مزار او برمیگردند.

امام جمعه شهرستان نهاوند:
اربعین نماد وحدت و شکوه مسلمانان ومحبان اهل بیت است

حجت الاسلام والمسلمین مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: همایش عظیم و میلیونی اربعین حسینی نمادی از وحدت جهان اسلام است که دشمنان اسلام از این وحدت وحشت دارند.
وی اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند این همایش عظیم از اتفاقات تاریخی و با اهمیت است که چندین میلیون نفر از کشورمان و سراسر جهان در کربلا حضور می یابند و ارادت خود را به اهل بیت نشان می دهند.
امام جمعه نهاوند افزود: دشمنان با همه کارشکنی سعی درکمرنگ جلوه دادن این همایش میلیونی دارند و نقشه های شومی در سر داشتند ولی وحدت و دوستی و دو ملت ایران و عراق این نقشه را خنثی کرده است.
وی عنوان کرد: این همایش عظیم و میلیونی نشان دهنده وحدت جهان اسلام است و باید در ترویج این کار بزرگ همت کنیم.
مغیثی گفت: این ارامش امروز ما و اینکه به راحتی میتوانیم در همایش اربعین حسینی شرکت کنیم مدیون شهدای عزیز مدافع حرم هستیم و باید همواره به یاد این عزیزان باشیم.
 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما